Ženy potrápily Chodov, na vítězství ale nedosáhly

neděle 10.1.2016 | Michal Chadim

Po dvanácti dnech se znovu potkaly ženy Ostravy a Chodova. Tentokráte svedly extraligovou bitvu, která se opět hodně podobala té pohárové. Domácí hráčky znovu Chodov hodně potrápily, ale na vítězství opět nedosáhly.

15.kolo, 10.1.2016, 15:00
3:10(1:1, 1:4,1:5)
Chodov
Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Paloncyová, Káčová, Kapcová, Kajfoszová, Kotzurová, Pišteková
Chodov: Ranochová (Provázková) – Žižková, Jarolímová, Klímová, Lacková, Frantíková, Tožičková, Plášková, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Jůzová, Vrbová, Beránková, Primusová, Bachmaierová
branky: 2. Tereza Voláková, 38. Veronika Viciánová, 41. Ivana Paloncyová - 5. Gabriela Tožičková, 21. Anet Jarolímová, 34. Adéla Jůzová, 36. Martina Řepková, 39. Magdalena Klímová, 42. Daniela Frantíková, 58. Martina Řepková, 58. Magdalena Klímová, 59. Martina Řepková, 60. Jana Vojáčková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 48; zásahy brankářů: Tereza Holubová 18 - Hana Ranochová 18; po třetinách: 1:1, 1:4, 1:5;

Druhé utkání proti Chodovu v krátké době za sebou začalo hodně podobně jako pohárové utkání, které se odehrálo na konci loňského roku. Domácí hráčky hrály hodně bojovně, což hostům dělalo problémy. Aktivní hra přinesla domácím ovace již ve druhé minutě, kdy se po rychlém protiútoku prosadila Tereza Voláková.

Vedení Ostravy ale netrvalo příliš, neboť hned o tři minuty později dokázala vyrovnat chodovská Gabriela Tožičková. V samém závěru první třetiny se Chodov mohl dostat dokonce do vedení, ale Tožičková trestné střílení za hru na zemi Kahánkové proměnit nedokázala. Holubová si s její střelou dokázala poradit.

Úvod druhé třetiny ostravským florbalistkám příliš nevyšel, neboť prakticky z první větší akce již po jednatřiceti sekundách se prosadila Anet Jarolímová.

Na další branky si osmačtyřicet diváků v ČPP Aréně muselo počkat až do druhé části prostřední dvacetiminutovky, ve které Chodov dokázal během osmasedmdesáti sekund dvakrát udeřit zásluhou Jůzové a Řepkové. Ostrava dokázala na tyto góly odpovědět dělovkou Vicianové. Radost ale netrvala příliš dlouho, neboť prakticky hned po buly přidala pátou branku hostí Magdalena Klímová. Chodov druhou třetinu vyhrál 4:1 a utekl Ostravě o tři góly.

Vstup do poslední části měly pro změnu lepší hráčky Ostravy, které po osmadvaceti sekundách vrátila do hry Ivana Paloncyová. Bohužel stejně jako v závěru druhé třetiny hosté dokázaly odpovědět i tentokráte a to zásluhou Daniely Frantíkové.

V samém závěru Ostrava zkusila hru otevřít, využila při tom i výhodu hry bez gólmana. Chodov z toho dokázal vytěžit další čtyři góly a odvezl si tak domů tři body za vítězství 3:10.