Ženy přehrály Olomouc

pátek 28.10.2016 | Redakce

Soupeř z nižší soutěže jako by ani nebyl soupeř. Ženy FBC ČPP Bystroň Group Ostrava porazily v Poháru České pojišťovny FBC Olomouc jednoznačně 12:2.

OF, 28.10.2016, 11:00
FBC Olomouc
2:12(0:6,2:0,0:6)
FBC Olomouc: Doubková - Janošová, Zapletalová, Bezdíčková, Spurná, Kamínková, Čechovská, Machů, Hrbáčková, Lindnerová,
FBC Ostrava: Poukarová - Vrlíková, Šromotová, Kopková, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Šrotová, Skácelová, Škopková, Pastušková, Lichnová, Jurečková, Tomšová, Kapcová
Branky a nahrávky: 30.Janošová, 33.Janošová (Machů) - 3.Šromotová, 7.Škopková (Vrlíková), 10.Skácelová (Škopková), 12.Kopková (Šablaturová), 15.Škopková (Skácelová), 19.Kapcová (Pastušková), 48.Šrotová (Škopková), 50.Kotzurová (Skácelová), 51.Škopková (Šrotová), 53.Kapcová (Skácelová), 54.Tomšová (Šrotová), 59.Kapcová. Rozhodčí: Axmann, Šiška.Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 38.

V první třetině nasázely ostravské florbalistky domácímu celku šest branek, stejný počet gólů vstřelily i v závěrečné dvacetiminutovce. Jen v prostřední části jako by si vybraly oddechový čas - nechaly domácí dvakrát skórovat.
"Zápas je vždycky lepší než trénink, nicméně nás mrzí že jsme nedokázali podat výkon extraligových parametrů. Musíme se naučit zvládat i takové zápasy," komentoval utkání ostravský kouč Jakub Robenek. "V utkání se střetly dva rozdílné florbalové světy," narážel olomoucký trenér Zdeněk Cholek na fakt, že jeho svěřenkyně k extralize pouze vzhlížejí. "Téměř do poloviny poslední třetiny jsme dokázali soupeři vzdorovat, potom nám bohužel došly síly," podotkl Cholek.
Ostravský realizační tým přitom musel při avizovaném volnu některých hráček při skládání sestavy improvizovat. "Ve čtvrtek nám vypadla jedna hráčka, v pátek ráno další," přiznal Robenek. Do hry tak zasáhla třeba i Veronika Tomšová - obvykle gólmanka tentokrát hrála v poli a na vítězství se podílela i vstřelenou brankou!