Ženy prodloužily sérii a pokusí se o zvrat

sobota 22.3.2014 | Petr Blakala

Ženy Ostravy vyrazily na daleký výlet do hlavního města - Prahy. Čekal je nelehký úkol, a to bodovat na palubovce Královských Vinohrad, jelikož pražský celek v tomto utkání mohl rozhodnout o vítězi série. Stav série: 1:2

PD3, 22.3.2014, 14:00
Vinohrady
4:5p(3:1, 0:0, 1:3 - 0:1)
Vinohrady: Obselková (Máčilová) – Petřeková, Lehutová, Macurová, Schwarzová, Javorská, Sladkovská, Lisová, Tvrzníková, Samake, Reichová, Kotíková, Šádková, Trunečková, Valášková, Komorousová, Čermáková, Strejcová, Honzová
Ostrava: Kouřilová (Šulejová, Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kalnayová, Nguyenová, Némethová, Szczurová
Branky a nahrávky: 12. Petřeková (Reichová), 13. Macurová, 20. Petřeková (Tvrzníková), 54. Tvrzníková (Petřeková) – 6. Theuerová (Vicianová), 41. Kalnayová (Nguyenová), 52. Kiecková (Vicianová), 60. Kiecková (Nguyenová), 64. Kiecková. Rozhodčí: Ondřej Sochůrek, Roman Šuvada. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 58. Střely na branku: 24:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.

Do třetího utkání play-down lépe vstoupily hráčky Ostravy, které v 6. minutě rozvlnily síťku vinohradské svatyně. Jako první se na listinu střelkyň zapsala Iveta Theuerová, která využila přihrávku spoluhráčky Vicianové. Ve 12. minutě však bylo vyrovnáno, když Monika Petřeková dorazila střelu Rechové za záda ostravské brankářky a otočit vývoj utkání na stranu domácího týmu se podařilo zkušené Zuzaně Macurové, jejíž branka znamenala vedení Královských Vinohrad. Do dvoubrankového vedení dostala svůj tým Monika Petřeková, která touto trefou zaznamenala svůj druhý gól v tomto utkání. Hráčky se tak rozešly do kabin za stavu 3:1 ve prospěch Sokolu.

Druhá třetina nenabídla žádnou branku. Florbalistky si na obou stranách tvořily nějaké šance, ale žádná z nich bohužel nespadla až za brankovou čáru.

Do třetí periody vletěly Ostravanky s velkou chutí, když po 17 vteřinách hry přidala kontaktní branku Tereza Kalnayová. Vyrovnání přišlo z hole Romany Kieckové, která dokázala využít standardní situaci v polovině 52. minuty. Přibližně 120 vteřin stačilo domácím hráčkám, aby se opět dostaly do vedení - a to když se prosadila Aneta Tvrzníková. Už se zdálo, že se nic do konce třetí třetiny nestane, avšak všichni byli na omylu. Pouhých osm vteřin před závěrečnou sirénou poslala utkání do prodloužení střelkyně ostravského týmu Romana Kiecková, která v prodloužení završila hattrick a díky její brance v 64. minutě, snížila Ostrava stav série na 1:2.

Nejlepší hráčky utkání: Romana Kiecková (Ostrava) - Petra Honzová (Vinohrady).

Vilém Svoboda (TJ X3M Sokol Královské Vinohrady): „Dnes jsme dvojnásob vyhrály se štěstím, děkujeme soupeři a Ostravě za pohostinnost za celý víkend a snad jim to po organizační stránce oplatíme v Praze. Série je stále otevřená, děkujeme soupeři za utkání"

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Zasloužená výhra. Bylo by nespravedlivé, kdybychom po takových výkonech prohráli sérii 3:0. Vybojovali jsme si šanci na obrat série. Zítra se však začíná nanovo a bude třeba předvést ještě lepší výkon. Velká pochvala soupeři i rozhodčím."