Ženy proti Chodovu uhrály bod

čtvrtek 28.9.2017 | VG

Přestože deset minut před koncem třetí třetiny prohrávaly florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava doma s Chodovem o tři branky 4:7, dokázaly nakonec z utkání 4. kola extraligy vybojovat alespoň bod za porážku 7:8 v prodloužení.

4.kolo, 28.9.2017, 16:45
7:8p(2:1, 0:3, 5:3 - 0:1)
Chodov
FBC Ostrava: Tomšová – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Šromotová – Režnarová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.
Chodov: Ranochová – Jiráková, Tožičková, T. Pilíková, Vrbová – Suchá, Urbánková, Frantíková – Plášková, Preisslerová, Řepková – Jůzová, Peštová, P. Beránková – Belicová, Krauskopfová, Nosková.
Branky a nahrávky: 5.Kajfoszová (Pastušková), 12.P.Hudáková (Jurečková), 42.Káčová (K.Hudáková), 45.K.Hudáková, 50.Jurečková (Kapcová), 60.Kapcová (K.Hudáková), 60.K.Hudáková (P.Hudáková) - 17.Plášková (Suchá), 21-Vrbová (Řepková), 33.Preisslerová (Jůzová), 37.Řepková (Tožičková), 43.Suchá (Plášková), 48-Řepková (Urbánková), 49.Plášková (Tožičková), 62.Suchá (Tožičková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: . Průběh utkání: .

"Rozhodla druhá třetina, kdy jsme naprosto vyklidili pozice a nedokázali jsme udržet balon," litoval kouč ostravského družstva Jakub Robenek nepovedené dvacetiminutovky, kterou jeho svěřenkyně prohrály 0:3. "Smutné je, že jsme si zápas prohráli přesně tam, na co jsme se nejvíc připravovali."
Ve třetí části se však florbalistky FBC Ostrava zvedly a dokázaly soupeřkám nasázet pět branek. V 50. minutě přiblížila domácí tým na dostřel dvou branek Eliška Jurečková, od začátku 58. minuty začalo domácí družstvo hrát v šesti bez brankářky. Před závěrečnými dvěma minutami si ještě kouč Robenek vyžádal oddechový čas a vyplatilo se. Pětadvacet vteřin před koncem třetí části snížila na jednobrankový rozdíl Nela Kapcová a už za dalších sedm vteřin jásaly domácí hráčky znovu. O vyrovnávací gól se postarala sourozenecká souhra - Kristína Hudáková skórovala po asistenci sestry Paulíny.
"Vzhledem k průběhu je bod zlatý, ale jinak tady zatím zbytečně rozdáváme body. Věděli jsme, že budou rozhodovat maličkosti, a to se potvrdilo," řekl trenér Robenek. Zároveň tak připomněl tak i duel úvodního kola extraligy, v němž FBC Ostrava porazilo Panthers Praha až v prodloužení. "Příště se musíme soustředit ještě více."