Ženy první utkání play-down nezvládly

sobota 15.3.2014 | Petr Blakala

Ostravské hráčky v sobotu odehrály první kolo play-down, ve kterém se střetly s Královskými Vinohrady. Utkání to bylo velmi vyrovnané, jenže hostující tým využil dvě šance a zvítězil 2:0.

PD1, 15.3.2014, 20:00
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Vinohrady
Ostrava: Kouřilová – Vicianová, Stankušová, Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Vinohrady: Obselková – Petřeková, Lehutová, Macurová, Schwarzová, Javorská, Sladkovská, Tvrzníková, Samake, Reichová, Kotíková, Šádková, Trunečková, Valášková, Komorousová, Čermáková, Stejcovská, Bartošová, Honzová
Branky a nahrávky: 17. Tvrzníková (Reichová), 26. Petřeková (Macurová). Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Martin Petřík. Vyloučení: 6:0. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 12:22. Průběh utkání: 0:2.

Sobotní utkání bylo velmi vyrovnané, šance střídala šanci. Ty však většinou končily neúspěchem, či zásahem brankářky. Skóre se otevíralo až na začátku 17. minuty, kdy se z hranice velkého brankoviště prosadila Aneta Tvrzníková, která využila přihrávky své spoluhráčky Reichové. O minutu později se dostala do úniku ostravská Kiecková, která však minula svatyni Vinohrad, a tak se skóre neměnilo. Pár vteřin před zazněním první sirény nastřelila spojnici vinohradské klece Vicianová. Hráčky se tak rozešly do šaten za stavu 1:0 pro pražský tým.

Ve druhé třetině přišly čtyři vyloučení ostravského týmu, které však soupeřky dokázaly potrestat pouze jednou. Ve 26. minutě nahrávala Macurová Monice Petřekové do odkryté branky a druhá jmenovaná se v zakončení nemýlila. Následné tři přesilové hry Vinohrady nevyužily, a tak po čtyřiceti minutách platilo skóre 2:0 pro tým Královských Vinohrad.

Z počátku třetí periody se do střelecké pozice dostala Kahánková, jejíž pokus skončil v rukou brankářky Obselkové. Poté se hnaly do útočného tažení soupeřky, které však nebyly úspěšné. Ani ke konci 46. minuty se vinohradské hráčky neradovaly, jelikož Petřeková netrefila odkrytou svatyni Ostravy. Domácí florbalistky zkoušely stále otočit vývoj utkání na svou stranu, jenže v koncovce se jim vůbec nedařilo. Ani přes hru v šesti hráčkách se Ostravankám nepodařilo snížit.

Nejlepší hráčky: Dana Valášková (Vinohrady) - Kateřina Kouřilová (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Nepovedený zápas, ovládala nás nervozita, která byla minimálně první dvě třetiny hrozně vidět. Bez gólu se vyhrát nedá. Gratulace soupeři, rozhodně není konec a nedáme jim nic zadarmo"

Vilém Svoboda (TJ X3M Sokol Královské Vinohrady): „Šťastné vítězství, domácí byli podle očekávání nepříjemným soupeřem, nevyšel nám náš plán, rozložit síly na více hráček, před zítřkem jsme ztratili hodně sil. Série je ještě otevřená, těšíme se na další utkání"