Ženy první utkání v baráži zvládly na výbornou

neděle 27.4.2014 | Petr Blakala

Ženský A-tým nastoupil v sobotu dopoledne proti týmu Bulldogs Brno a na domácí palubovce nechtěl určitě zaváhat. V utkání padlo celkem 16 branek a po šedesáti minutách hry se radovaly Ostravanky.

B1, 26.4.2014, 09:30
10:6(5:0, 3:3, 2:3)
Brno
Ostrava: Kouřilová, Rousová – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Stankušová, Kovalská, Kalnayová, Sluková, Ngueyenová, Szczurová, Némethová
Brno: Marková, Slivoňová – Tomannová, Žáková, Rozenbergová, Machů, Poláková, Ďurišová, Sekaninová, Dufková, Juřicová, Konkolská, Úšelová, Kočvárková, Babáčková
Branky a nahrávky: 7. Kahánková (Škopková), 12. Kiecková (Škopková), 15. Némethová (Ursiniová), 15. Vicianová (Kalnayová), 20. Kovalská, 27. Kiecková (Škopková), 29. Kalnayová (Kiecková), 30. Kovalská (Némethová), 51. Kovalská (Némethová), 57. Kiecková (Kalnayová) – 21. Dufková (Žáková), 29. Žáková (Machů), 36. Konkolská (Tomannová), 49. Tomannová (Konkolská), 53. Konkolská (Marková), 56. Konkolská (Žáková). Rozhodčí: Ondřej Vašíček, Radek Vybíhal. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 52. Střely na branku: 23:16. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:4, 9:4, 9:6, 10:6

Na první branku se čekalo až do sedmé minuty zápasu, kdy se prosadila přes skrumáž těl obránkyně Radana Kahánková. Nedisciplinovanost Brna poté potrestala Romana Kiecková, která využila přesilovou hru střelou ke vzdálenější tyči. Netrvalo dlouho a domácí hráčky se mohly radovat z dalších branek, které si připsaly Simona Némethová a po ní hned Veronika Vicianová. Ostrava své první oslabení přečkala bez úhony a vteřinu před koncem první třetiny se mohla radovat ze vstřeleného gólu Silvie Kovalská, která tak skóre zaokrouhlila na 5:0 pro domácí.

Brno však do prostřední části skočilo s bravurou a šest sekund po úvodním buly snižovala Kateřina Dufková. Hostující hráčky se poté snažily znovu střelecky prosadit, ale to se jim vůbec nedařilo. Naopak zase zaúřadovala Ostrava. Romana Kiecková si svou druhou branku v zápase připsala v čase 26:58 a o necelé dvě minuty později se do tabulky střelců zapsala také Tereza Kalnayová. Po dalších třinácti sekundách hry ale úsměv z tváře ostravským děvčatům vzala Michaela Žáková, která snižovala na 7:2. Jenomže Bonusia byla při chuti a Silvie Kovalská po dalších osmi sekundách vrátila Ostravě šestigólové vedení. Poslední slovo ve třetině mělo Brno, za které se přízemní střelou trefila Petra Konkolská.

V závěrečné periodě ale málem nastal velký obrat. Ostrava jakoby přestala hrát a dala tak soupeři šanci zdramatizovat zápas. Nejdříve za záda Kouřilové umístila skákající míček Tereza Tomanová, na jejíž gól ale našla odpověď o chvíli později Silvie Kovalská, která si tak v utkání připsala hattrick. Poté ale přišla střelecká forma Petry Konkolské, která svými dvěma góly snížila stav na 9:6. Domácí hráčky si už ale koncovku střetnutí pohlídaly a další hattrick na ostravskou stranu putoval pro Romanu Kieckovou, která pečetila výhru svého týmu v 57. minutě.

Nejlepší hráčky utkání: Petra Konkolská (Brno), Romana Kiecková (Ostrava).