Ženy se o udržení v extralize musí rvát dál

neděle 23.3.2014 | Petr Blakala

Ženský tým FBC Ostrava prohrál sérii s Královskými Vinohrady v poměru 1:3. V posledním utkání však rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější pražský celek. Ostravanky se tak musí rvát o setrvání v nejvyšší ženské soutěži dál.

PD4, 23.3.2014, 14:00
Vinohrady
4:3sn(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Vinohrady: Obselková (Máčilová) – Petřeková, Lehutová, Schwarzová, Macurová, Javorská, Sladkovská, Lisová, Tvrzníková, Samake, Reichová, Kotíková, Šádková, Trunečková, Valášková, Komorousová, Čermáková, Strejcovská, Honzová
Ostrava: Kouřilová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 11. Tvrzníková (Honzová), 33. Čermáková, 43. Tvrzníková (Petřeková), rozh. náj. Kotíková – 8. Némethová (Kouřilová), 17. Némethová (Kovalská), 57. Némethová. Rozhodčí: Milan Baloun, Lukáš Čížek. Vyloučení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Ostravské florbalistky za každou cenu chtěly prodloužit sérii play-down a do zápasu vkročily tou správnou nohou. Již v 8. minutě po výhozu Kouřilové skórovala její spoluhráčka Simona Némethová. Vinohrady se však za pár chvil oklepaly a z počátku 11. minuty bylo vyrovnáno. Zásluhu na tom měl Aneta Tvrzníková. Hráčky Bonusie však nenechaly nic náhodě a do šaten mohly jít o něco spokojenější, jelikož druhou trefu v utkání zaznamenala v 17. minutě Simona Némethová

Ve druhé periodě moc k vidění nebylo. Alespoň co se týče branek a radosti. Za brankovou čáru dostala míček pouze jediná hráčka. Byla to Eliška Čermáková, která tímto opět vyrovnala průběh utkání a dala svému týmu šanci k obratu skóre.

Do třetího dějství slušně vstoupily domácí florbalistky, které se již ve 43. minutě radovaly z vedení. Třetí gól Vinohrad totiž vstřelila Aneta Tvrzníková. Dlouho to vypadalo, že si Sokol své vedení udrží až do konce utkání, jenže v 57. minutě završila hattrick Simona Némethová, která poslala utkání do prodloužení.

V následujících minutách se nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. V těch se jako jediná prosadila Magdalena Kotíková. Ta tímto rozhodla o výhře Vinohrad, které si i příští sezonu zahrají v nejvyšší ženské soutěži. Ostravu čeká ještě cesta o udržení v této prestižní lize.

Nejlepší hráčky utkání: Simona Némethová (Ostrava) - Michaela Obselková (Vinohrady).

Vilém Svoboda (TJ X3M Sokol Královské Vinohrady): „Této skvělé a dramatické sérii chyběly už jen nájezdy a dnes jsme se jich dočkali. Byl to férový boj dvou naprosto vyrovnaných týmů, ve kterém jsme měli o kousek více štěstí. Holkám děkujeme, že se nevzdaly během základní části ani po dvouciferných debaklech a dnešní záchrana je ta nejlepší odměna. Soupeři děkujeme za skvělou sérii a upřímně mu přejeme záchranu v baráži. Do Ostravy se těšíme na letní turnaj bez podobných stresů"

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Krásná série, gratulace Vinohradům. My se jdeme rvát dál"