Ženy si odváží z Bohemky vysokou porážku

sobota 4.1.2014 | Petr Blakala

Ženy odjížděly k sobotnímu utkání na půdu pražského celku - FbŠ pipni.cz Bohemians. Střetnutí to bylo nesmírně těžké, čemuž také odpovídal průběh utkání. Hráčky Bohemians se dostaly do tříbrankového vedení. Poté se prosadila ostravská Kadlecová. To bylo ze strany Bonusie vše a dále se již prosazovaly florbalistky zeleno-bílých barev.

15.kolo, 4.1.2014, 17:00
Bohemians
15:1(3:1, 4:0, 8:0)
Bohemians: Christianová – Vavrečková, Chełstowska, Černá, Burdová – Zielenkiewicz, Jelínková, Hyršlová, Zlámalová, Nguyen, Žůrková, Nemravová, Surá, Šmídová, Poláková, Vojnarová, Satýnková, Jarešová, Bočanová
Ostrava: Kouřilová – Vicianová, Stankušová – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Vinklerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayouvá, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 13. Hyršlová (Černá), 14. Burdová (Vojnarová), 18. Satýnková (Vojnarová), 29. Hyršlová (Žůrková), 30. Satýnková (Vavrečková), 34. Surá (Poláková), 38. Žůrková (Bočanová), 46. Bočanová (Hyršlová), 47. Poláková (Nguyen), 47. Vavrečková (Satýnková), 49. Jarešová (Nguyen), 57. Černá, 58. Poláková (Jarešová), 59. Satýnková (Burdová), 60. Žůrková (Burdová) – 20. Kadlecová (Kovalská). Rozhodčí: Milan Baloun, Lukáš Čížek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 15:1.

Na začátku utkání diváci na Děkance neviděli žádnou branku. Museli si totiž počkat až do 10. minuty, kdy první velkou šanci měla Némethová, která neproměnila trestné střílení. Úvodní branku vstřelila Bohemka až ve 13. minutě zásluhou Ivety Hyršlové. Navýšení vedení přišlo o minutu později, kdy si horní roh branky vyčíhla Barbora Burdová. Do konce první dvacetiminutovky se florbalistky Bohemians prosadily ještě jednou, když se ze středu hřiště zapsala na listinu střelkyň Andrea Satýnková. Ostrava se mohla radovat 10 vteřin před zazněním první sirény. A to když se uvolnila Anna Kadlecová, která snížila.

Druhá třetina patřila pouze domácím hráčkám, za které se ve 29. minutě dokázala opět prosadit Iveta Hyršlová. Ta tak navýšila stav utkání na 4:1. O minutu a třicet vteřin později přidala svou druhou branku také Andrea Satýnková, která taktéž mířila přesně. Do konce druhé periody zbývalo sedm minut a přišel další úder Bohemians. Tentokrát to byla Dagmar Surá, která nenechala nic náhodě a skórovala. Tři minuty před druhou sirénou si vzala slovo ještě reprezentantka Gabriela Žůrková. Ta přidávala již sedmou branku svého týmu.

Třetí dějství nabídlo dvojnásob více branek než v přechozí třetině. Na začátku periody byla vyloučena Vicianová a domácí hráčky tuto přesilovou hru dokázaly využít zásluhou Adély Bočanové. V krátkém časovém rozmezí přidala další branku Hana Poláková společně s Karin Vavrečkovou. Ve 48. minutě trefila tyč pražské svatyně Kiecková a pár vteřin na to udeřila opět Bohemka, když se gólově vyjádřila Kristýna Jarešová. V závěrečných čtyřech minutách překonala ostravskou brankářku Nikola Černá, Hana Poláková a Andrea Satýnková, která tak zaznamenala hattrick. 44 vteřin před koncem utkání přidala patnáctou branku Gabriela Žůrková.

Nejlepší hráčky utkání: Simona Némethová (Ostrava) - Andrea Satýnková (Bohemians)

Michal Matoušek (FbŠ "pipni.cz" Bohemians): "Po rozpačitém začátku se zelenobílá mašina rozjela na plném obrátky a výsledek odpovídá obrazu hry."

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): "Za dvě třetiny by holky z našeho pohledu zasloužili pochvalu, bohužel nezvládnutou třetí třetinou jsme si dnešní výkon pokazili."