Ženy si proti Jičínu v pohodě dokráčely pro první vítězství

pondělí 28.9.2015 | Michal Chadim

V rámci třetího kola přijely do Ostravy ke svému extraligovému zápasu florbalistky Jičína. Již od prvních minut se v zápase dařilo domácímu týmu, který si v něm s chutí zastřílel a dokráčel si pro první letošní vítězství.

3.kolo, 28.9.2015, 14:30
11:2(3:1, 5:0, 3:1)
FBK Jičín
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Vinklerová, Šuranyiová, Wolfová, Voláková, Viciánová, Škopková, Cupráková, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Szczurová, Kahánková, Kajfoszová
FBK Jičín: Holubová (Košťálová) – Vinklerová, Šuranyiová, Wolfová, Voláková, Viciánová, Škopková, Cupráková, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Szczurová, Kahánková, Kajfoszová
branky:2. Veronika Szczurová, 9. Veronika Káčová, 13. Veronika Káčová, 24. Veronika Káčová, 30. Nela Kapcová, 30. Veronika Szczurová, 32. Veronika Szczurová, 38. Veronika Szczurová, 43. Nela Kapcová, 47. Markéta Režnarová, 49. Veronika Káčová - 8. Lucie Kloutvorová, 52. Markéta Pitthardová; rozhodčí: Michaela Konečná - Veronika Wienerová; vyloučení: 1:0 + Leona Müllerová 5; využití: 1:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Tereza Holubová 26 - Veronika Samková 33; po třetinách: 3:1, 5:0, 3:1;

Ostravské florbalistky vstoupily do utkání proti Jičínu s bravurou, neboť se dostaly do vedení již ve druhé minutě utkání, když se před bránou hostí nejlépe zorientovala Veronika Szczurová a trošku se štěstím otevřela skóre utkání. Hosté na tuto branku ještě dokázaly odpovědět a to zásluhou Lucie Kloutvorové, která nádhernou střelou k pravé tyči srovnala stav utkání. To bylo ale v zápase naposled. Od té doby už byl na hřišti prakticky jen jeden tým v čele s hrdinkou zápasu – Veroniku Káčovou, která velmi hlasitě promluvila do dnešního utkání. Nejprve v oslabení poslala svůj tým znovu do vedení a posléze po narážečce s Nelou Kapcovou přidala střelou k tyči třetí gól.

Druhá třetina patřila dvou ostravským Veronikám. K Veronice Káčové se ve druhé třetině přidala Veronika Szczurová. První jmenovaná zaznamenala jednu branku a dvě asistence, druhá pak nastřílela soupeřkám hattrick. Střeleckou listinu v druhé třetině pak ještě rozšířila Nela Kapcová. Ostrava druhou třetinu vyhrála jednoznačně 5:0.

První polovina posledního dějství navázala na třetinu předcházející. Domácí hráčky pokračovaly ve své krasojízdě a své vedení navyšovaly. Prosadit se dokázala Nela Kapcová, Markéta Režnarová a střeleckou šnůra pak uzavřela hrdinka zápasu, Veronika Káčová. Jičín se pak až devět minut před koncem zmohl na kosmetickou úpravu a to zásluhou Markéty Pitthardové.

Ostrava si tak v poklidu dokráčela k prvnímu vítězství a díky gólovým hodům se vyhoupla na osmou příčku tabulky.

Jakub Robenek, trenér FBC ČPP Bonusia Ostrava: "Konečně poznávám svoje holky a doufám že dnešní představení, nás nastartuje do výších pater tabulky. Velká pochvala holkám a soupeři díky za pěkný zápas."

Martin Řehák, trenér FBK Jičín: "Gratuluji domácím k výhře. Náš dnešní výkon, neměl s florbalem nic společného a proto domácí zaslouženě vyhráli."