Ženy si z Olomouce přivezly bod za prohru v prodloužení

Olomouc
6:5p(2:2, 0:2, 3:1 - 1:0)
Olomouc: Davidová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Nováčková, Pařízková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Peřinová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková
Ostrava: Holubová – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Neméthová
Branky a nahrávky: 1. Bestrová (Kamínková), 14. Bestrová, 43. Pantělejevová (TS), 45. Machů (Kabeláková), 50. Pantělejevová, 63. Pantělejevová (Kabeláková) – 5. Káčová (Režnarová), 12. Režnarová (Káčová), 30. Režnarová (Káčová), 35. Šuranyiová (Káčová), 52. Nguyenová (Režnarová). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 81. Střely na branku: 27:16.

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu, když hned po 21 vteřinách od úvodního vhazování šly do vedení florbalistky domácího celku. Chvilku nepozornosti využila Renata Bestrová, čímž rozvlnila síťku za zády ostravské brankářky. V poslední vteřině páté minuty se však vyrovnávací brankou blýskla Veronika Káčová. Ostravanky šly do vedení v polovině 12. minuty. To se k míčku dostala opět Káčová, jejíž přihrávka směřovala k Markétě Režnarové. Ani ne za dvě minuty bylo opět srovnáno, když svou druhou trefu v zápase zaznamenala Renata Bestrová.

Ve druhé části hry na tom byly lépe hráčky Bonusie. Ty se totiž prosadily přesně v polovině základní hrací doby, kdy se opakovala spolupráce Veroniky Káčové a Markéty Režnarové. Prvně jmenovaná asistovala také u čtvrtého zásahu svého týmu, když míček předložila Zuzaně Šuranyiové. Po čtyřiceti minutách měla Ostrava náskok dvou branek.

Ve třetím dějství se však karty obrátily ve prospěch domácího týmu. Ten se trefil v rozmezí 43. a 50. minuty hned třikrát, čímž otočil vývoj duelu na svou stranu. Nejdříve zakončovala Adéla Pantělejevová, dvě minuty po ní přidala vyrovnávací branku Olomouce Lucie Machů a pátý gól domácích vsítila opět Adéla Pantělejevová. Ostrava však vyrovnala v čase 51:03 zásluhou Pavly Nguyenové.

Šedesát minut nerozhodlo o vítězi, a tak na řadu přišlo prodloužení. V něm byly lepší florbalistky Olomouce, kterým vystřelila o bod navíc Adéla Pantělejevová, čímž zkompletovala hattrick.

Jakub Robenek: "Vyrovnaný zápas s šťastnějším koncem pro domácí tým. Bohužel s emotivním závěrem. Gratuluji domácím."

Pavel Hausner: "Neskutečná třetí třetina a naprosté zapření týmu nám dokázaly vyhrát tento vyrovnaný zápas. Florbalovosti moc nepobral, ale bojovnost a nasazení tento zápas povýšily. Díky holkám za krásný zážitek a dárek na cestu na sever."