Ženy těsně podlehly v Liberci! Rozhodla branka těsně před koncem zápasu!

pátek 11.10.2013 | Petr Blakala

Páteční večer patřil florbalovému klání v Liberci, kde čekal ženy další důležitý zápas. Ačkoliv se Liberec dokázal ujat několikabrankového vedení, o tento náskok hráčky Crazy Girls přišly a Bonusie dokázala vyrovnat. Zlomový okamžik přišel dvě minuty před závěrečnou sirénou, když přesilovou hru využila Klára Leierová. Body tak zůstávají v Liberci.

6.kolo, 11.10.2013, 20:00
CrazyGirls LIB
5:4(2:0, 2:1, 1:3)
CrazyGirls LIB: Vokatá – Dostalíková, Bečková, Ježková, Urbanová, Leierová, Koníčková, Hubáčková, Kultová, Krauskopfová, Imlaufová, Kabeláková, Mlejnková, Šípová
Ostrava: Kouřilová – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 6. Dostalíková (Kultová), 15. Urbanová (Koníčková), 27. Kabeláková (Imlaufová), 38. Leierová (Urbanová), 59. Leierová (Koníčková) – 40. Kalnayová (Škopková), 41. Kiecková (Kovalská), 43. Kiecková, 54. Kalnayová (Kovalská). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

Již od první minuty zápasu měli více ze hry liberecké hráčky, které ihned začaly tlačit ostravskou Bonusii. V prvních minutách se dostalo před Kouřilovou několik míčků, které úspěšně zlikvidovala a podržela tak svůj tým od inkasování prvního a hlavně brzkého gólu. Úvodní tlak Ostravanky přečkaly a nastala šance, ve které se ocitla Pernická. Její střelu však vyrazila brankářka Liberce, Alena Vokatá. Na první branku diváci nečekali dlouho, jelikož se v 6. minutě prosadila Martina Dostalíková, které asistovala Anna Kultová a poslala tak liberecké hráčky do jednobrankového vedení. O deset minut později se do několika šancí dostaly i hráčky Ostravy, které nedokázaly umístit míček mezi tři tyče, a tak se vymstilo známé klišé "nedáš-dostaneš". V 15. minutě totiž navyšovala Marcela Urbanová. Ke konci první třetiny ještě zazněla tyč liberecké svatyně, ale to bylo v podání obou družstev vše.

Vstup do druhé části hry přinesl velkou podívanou. To když unikla všem hráčkám Kiecková, ale na Vokatou bohužel nedokázala vyzrát. O minutu později se na druhé straně zkoušela prosadit Koníčková, ale její pokusy byly taktéž neúspěšné. Po několika nevyužitých šancích přišel opět tvrdý trest pro Ostravu, když Simona Kabeláková přidala další branku Liberce a mezi týmy byl již tříbrankový rozdíl. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se stačila prosadit ze středu hřiště Klára Leierová. Hráčky Ostravy se však nevzdávaly a také se dočkaly první branky v tomto duelu. 52 vteřin chybělo do konce třetiny, když Tereza Kalnayová dokázala snížit a do šaten se odcházelo za stavu 4:1 pro Crazy Girls.

Do třetího dějství vstoupily hráčky ostravské Bonusie jako vyměněné. Sotva se rozehrálo, tak se do šance dostala Romana Kiecková. Ta nedala brankářce Liberce šance zasáhnout proti střele. O dvě minuty později se objevila na středu hřiště opět Romana Kiecková, která se z otočky nemýlila a dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Scházelo deset minut do konce zápasu a utkání začalo nabírat na obrátkách. Akce střídala akci a k vidění byl pohledný florbal z obou stran. To potvrdila Tereza Kalnayová, jejíž střela v 54. minutě propadla až za brankovou čáru liberecké svatyně. Stav utkání byl 4:4 a začal pravý boj o důležité body o extraligové body. Zlom přišel v čase 58:07, kdy první přesilovou hru v zápase využila Klára Leierová a vstřelila tak rozhodující branku dnešního zápasu.

Další utkání čeká ostravské hráčky Bonusie již tuto neděli 13. 10. 2013, kdy se střetnou v derby s Vítkovicemi. Utkání se odehraje od 17 hodin na hale Sareza.

Lenka Bartošová (Crazy girls FBC Liberec): „V tomto zápase se nám povedlo prvních 10 minut, a poté jako kdyby bylo vše proti nám."

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Po ospalé první třetině se náš výkon zlepšil, měli jsme spoustu brejkových situací, které se nám bohužel nedařilo proměňovat tak, jak bychom si představovali. Za výkon ve třetí třetině jsme si minimálně bod určitě zasloužili. Myslím, že holky překvapily i samy sebe a zaslouží velkou pochvalu".