Ženy urvaly výhru v Praze

středa 15.3.2017 | VG

Nevzdaly se, bojovaly a odměnou jim je další důležitá výhra! Florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava zvítězily v pátém utkání čtvrtfinále v Praze nad Bohemians 7:6 a v sérii hrané na čtyři vítězství snížily na stav 2:3 na zápasy.

CF5, 15.3.2017, 20:00
Bohemians
6:7(2:1, 1:5, 3:1,)
Bohemians: Kreisingerová – Nguyenová, Šindelářová, N. Havlíková, Rybičková, Nová – Hyršlová, Preisslerová, Kašparová – Slavíková, A. Šmídová, Poláková – Reischlová, Jarešová, Bočanová.
FBC Ostrava: Tomšová – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Skácelová, Jurečková, Zuzaníková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Šablaturová – Šrotová, Nikol Škopková, Pastušková – Káčová, Kapcová, Režnarová – Szczurová.
Branky a nahrávky: 16.Poláková, 19.Rybičková, 32.Šindelářová (Rybičková), 41.Havlíková, 42.Rybičková (Slavíková), 45.Slavíková (Poláková) - 12.Kajfoszová (Pastušková), 24.Kapcová (Vrlíková), 25.Pastušková (Vrlíková), 27.Káčová (Vavrečková), 37.Vrlíková (Pastušková), 37.Režnarová (Šuranyiová), 53.Režnarová (Skácelová). Rozhodčí: Herman, Oriš. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. b>Oslabení: 0:0. Diváci: 82. Stav série: 3:2.

"Byl to vyrovnaný zápas, který jsme si sami zkomplikovali na začátku třetí třetiny," hodnotil vítězný duel kouč ostravského družstva Jakub Robenek. Připomněl tak tři rychle inkasované branky na začátku třetí dvacetiminutovky, které ho přiměly vyžádat si oddechový čas pro své družstvo. Do té doby totiž ostravské florbalistky vedly 6:3 a rázem bylo srovnáno.
Zklidnění při oddechovém času však zabralo, tým zase začal pracovat naplno a v 53. minutě byl odměněn vítěznou brankou z hole Markéty Režnarové. "Nakonec jsme to urvali spíš morálně než nějakou velkou kvalitou," podotkl Robenek. "Nás mrzí, že ve chvíli, kdy jsme se vrátili do zápasu, jsme nedokázali zasadit rozhodující úder a utkání dohrát do vítězného konce," litoval kouč Bohemians Michal Vojáček. "Ostrava měla silné vstupy do začátků prvních dvou třetin, na což jsme nedokázali reagovat," poznamenal Vojáček.
Skutečně - v úvodní třetině jako první skórovaly hráčky FBC Ostrava, ale mnohem drtivější úder si schovaly na druhou část. V ní nasázely domácímu celku pět branek. Hlavně díky tomu si mohly připsat druhé vítězství v sérii.