Ženy v Praze neuspěly, domů se vrací s prázdnou

sobota 26.9.2015 | Michal Chadim

V rámci druhého kola zavítaly ženy podruhé za sebou ke svému extraligovému zápasu do hlavního města, kde se utkaly proti nejslavnějšímu ženskému klubu Herbadentu Praha. V zápase se ukázala síla pražského celku, který nepřipustil senzaci a dotáhl zápas do vítězného konce.

2.kolo, 26.9.2015, 17:00
Jižní město
16:3(3:1, 6:1, 7:1)
Jižní město: Kuchyňková (Christianová) – Z. Hubáčková, Suková, L. Pilíková, Sádková, Ziminová, Steinbachová, Billá, T. Hubáčková, Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, A. Polívková, Ferencová, Kleinová, B. Polívková.
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Vinklerová, Šuranyiová, Wolfová, Voláková, Viciánová, Šablaturová, Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Stankušová, Szczurová.
branky: 3. Lucie Pilíková, 6. Dominika Steinbachová, 13. Adéla Polívková, 21. Anna Alexandra Suková, 24. Lucie Pilíková, 24. Denisa Billá, 27. Anna Alexandra Suková, 37. Lucia Košturiaková, 40. Dominika Šteglová, 42. Zuzana Hubáčková, 44. Lucia Košturiaková, 46. Dominika Šteglová, 49. Mariia Zimina, 50. Barbora Sádková, 56. Dominika Šteglová, 58. Zuzana Hubáčková - 17. Zuzana Šuranyiová, 25. Nela Kapcová, 52. Markéta Režnarová; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 18 - Tereza Holubová 29; po třetinách: 3:1, 6:1, 7:1;

V zápase Herbadentu a žen Ostravy se ukázala zkušenost florbalistek domácího týmu. Ty na rozdíl od ostravských hráček dokázaly nabídnuté šance proměnit a veškeré chyby soupeře potrestat.

První branku vstřelil domácí tým již ve třetí minutě, kdy si svůj premiérový gól v extralize připsala talentovaná juniorka Lucie Pilíková.  Ani na druhou branku nemuseli diváci na Jižním Městě příliš dlouho čekat, neboť přišla o tři minuty později, to se z dorážky dokázala prosadit Dominika Steinbachová. Domácí hráčky po dvou brankách nepovolovaly a vytvořily si obrovský tlak, což mělo za následek navýšení vedení. Třetí branku Herbadentu přidala Adéla Polívková.

Autorka třetího gólu si v závěru první třetiny počínala v rozporu s pravidly, když zahrála nedovoleně rukou. Dostala tak od rozhodčích dvouminutový trest, který dokázala potrestat Zuzana Šuranyiová. Po první třetině tak Herbadent vedl nad Ostravou 3:1.

Druhá a třetí třetina měla podobný průběh. Herbadent vyučoval v produktivitě a nemilosrdně trestal chyby ostravských hráček. Postupně svůj náskok navyšoval, až se jeho gólová mašinérie zastavila na čísle šestnáct. Za Ostravu jen kosmeticky upravila svým druhým gólem v druhém extraligovém zápasu Nela Kopcová a také Markéta Režnarová. Herbadent porazil Ostravu vysoko 16:3 a v generálce před Pohárem Mistrů si s chutí zastřílel.

Nejvíce bodů v zápase zaznamenala Lucia Košturiáková, která stihla dát dvě branky a na dalších pět nahrát. Střelecky se dařilo i Dominice Šteglové, která zaznamenala hattrick a dvě úspěšné přihrávky.

Ženy budou mít šanci na reparát již v pondělí 28. 9. 2015, kdy je na domácí palubovce čekají florbalistky Jičína. Zápas začíná v 14:30 a vstupné je 10 Kč.

Markéta Šteglová, trenérka Herbadent Praha 11 SJM: " Odehrály jsme dobrý zápas, splnily cíl pro toto utkání. Holky hrály s chutí a nastřílely hodně gólů. Škoda některých nesoustředěných okamžiků do obrany a obdržených branek. Zápas bereme jako přípravu pro Champions Cup. "

Lukáš Robenek, trenér FBC ČPP Bonusia Ostrava: " Celý zápas se v naší hře opakovaly ty samé chyby, které nás stály to, aby jsme mohly být Herbadentu vyrovnanějším soupeřem a pokusit se o zdramatizování zápasu. Děkujeme soupeři za hru. "