Ženy v pohárovém zápase deklasovaly Jihlavu

pátek 17.10.2014 | Petr Blakala

Ženský tým ostravského FBC porazil v Poháru České pojišťovny mužstvo z Jihlavy v poměru 12:3

3.kolo, 17.10.2014, 20:00
Jihlava
3:12(2:1, 0:4, 1:7)
Jihlava: Frühbauerová - Svobodová, Raabová, Mácová, Křivánková, Rychlá, Blažková, Urbanová, Kastnerová, Slavíková, Mikinová, Dvořáková, Vomelová
Ostrava: Šulejová - Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Voláková, Kalnayová, Stankušová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 11. Svobodová (Raabová), 18. Blažková (Rychlá), 57. Slavíková (Urbanová) - 8. Režnarová (Kiecková), Kiecková (Režnarová), 30. Káčová (Kiecková), 35. Režnarová, 36. Káčová (Kalnayová), 44. Kiecková (Káčová), 46. Kalnayová (Káčová), 48. Némethová, 50. Kiecková (Kalnayová), 55. Kiecková (Kalnayová), 57. Szczurová (Šuranyiová). Rozhodčí: Miloš Janda, Zdeněk Rada. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 87. Střely na branku: 29:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:12, 3:12.

Ve 3. kole Poháru České pojišťovny žen 2014 se střetly hráčky FBC ČPP Bonusia Ostrava na palubovce Jihlavy s místními florbalistkami. Úvodní branku utkání vstřelila Markéta Režnarová, která využila přesilové hry. Domácí ženy se však nevzdaly a díky Martině Svobodové skóre vyrovnaly. O sedm minut později se Jihlava dostala poprvé a naposledy v tomto duelu do vedení. Druhou branku jihlavského celku vsítila Hana Blažková. Do šaten se po dvaceti minutách odcházelo za stavu 2:1 ve prospěch domácího týmu.

Druhá perioda ale patřila ostravskému FBC. Nejprve se o vyrovnání postarala Romana Kiecková. Tu doplnila o tři minuty později Veronika Káčová. Dalších gólových situací se diváci dočkali až v závěrečných pěti minutách, kdy si slovo vzala opět ostravská Markéta Režnarová a 64 vteřin poté zaznamenala svou druhou trefu v utkání Veronika Káčová, čímž navýšila náskok svého týmu na tři branky.

Ve třetím dějství se rozjel brankostroj Ostravy. Hostující hráčky se prosadily totiž sedmkrát a Jihlavě nechaly pouze prostor ke vstřelení branky tři minuty před koncem utkání. Z počátku posledních dvaceti minut rozvlnila síť jihlavské svatyně Romana Kiecková, která v této periodě zaznamenala ještě další dva góly - za šedesát minut se prosadila celkem čtyřikrát. Na listinu střelkyň se zapsala také Tereza Kalnayová či Simona Némethová. Ve 49. minutě zkompletovala hattrick Veronika Káčová a brankový účet ostravského celku zakončila dvanáctou trefou Veronika Szczurová.

Florbalistky Jihlavy ještě kosmeticky upravily skóre tohoto mače, kdy třetí branku domácích vstřelila Tereza Slavíková. Ostravanky tak postupují do další fáze Poháru České pojišťovny žen 2014.

Nejlepší hráčky utkání: Veronika Káčová (Ostrava) - Lenka Raabová (Jihlava)