Ženy vybojovaly semifinále poháru!

neděle 29.11.2015 | Michal Chadim

V rámci čtvrtfinále Poháru České Pojišťovny zavítaly florbalistky Ostravy na palubovku VUT Brna, kde se utkaly proti domácím ženám Židenic. Utkání plné převratů nakonec zvládly lépe ženy FBC , které si tak zajistily postup do semifinále, ve kterém je čekají ženy Chodova.

CF, 29.11.2015, 13:30
Židenice
4:6(2:3,2:1,0:2)
Židenice: Příleská - Rozenbergová, Babáčková, Veletová, Dundelová, Zajacová, Pravcová , Drápalová, Zlámalová, Valehrachová, Dernerová, Pospíšilová, Obrovská, Neméthová
Ostrava: Holubová - Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Šuranyiová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, Holubová, Režnarová, Kajfoszová, Stankušová
branky: 2. Jessica Zlámalová, 20. Veronika Rozenbergová, 36. Martina Babáčková, 38. Monika Dundelová - 5. Tereza Voláková, 14. Markéta Režnarová, 17. Iveta Wolfová, 22. Kateřina Stankušová, 48. Pavla Kajfoszová, 54. Markéta Režnarová; rozhodčí: Tomáš Olšina - Jan Stavělík; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Nikola Příleská ? - Tereza Holubová ?; po třetinách: 2:3, 2:1, 0:2;

Do utkání měly lepší start florbalistky domácích, které už ve druhé minutě poslala do vedení Jessica Zlámalová. Hráčky Židenic se díky tomu dostaly do tempa a vytvořily si několik dalších šancí, které už ale nedokázaly využít. Buď to bylo hodně nepřesné, nebo je dokázala zlikvidovat ostravská brankářka Holubová. Kromě několika šancí vytvořily domácí též několik chyb. Z jedné takové nepřesnosti z rozehrávky se k míčku dostala Tereza Voláková, která nedala Příleské šanci vyniknout a vyrovnala tak skóre utkání. Po vyrovnávací brance se nám hra trošku uklidnila, neboť téměř veškeré pokusy končily u skvělých bránících hráček. Pár šancí se ale na obou stranách objevilo. Židenice své pokusy ale nedokázaly využít, zatímco Ostrava dvakrát ano. Ve čtrnácté minutě proměnila jednu ze svých šancí Markéta Režnarová a o tři minuty později Iveta Wolfová. Když už se pomalu zdálo, že hráčky odejdou do šaten za dvoubrankového vedení hostí, tak se k míčku dostala Rozenbergová, která nikým nehlídaná překonala Holoubovou a upravila tak stav po první třetině na 3:2 pro ostravský tým.

Úvod druhé třetiny patřil ostravským hráčkám, které poslala do dvoubrankového vedení ve druhé minutě druhé třetiny Kateřina Stankušová, pro kterou to byl teprve druhý gól v ženském týmu. Ten první je už ale hodně vousatý, neboť pamatuje baráž ze sezóny 2013/2014.

Tlak Ostravy ale postupem času ve druhé třetině vyprchal a Židenicím se podařilo srovnat jak hru tak i gólový účet. Nejprve se v šestatřicáté minutě prosadila Babáčková a o dvě minuty později vyrovnala Dundelová. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 4:4 s viděnou zajímavého a napínavého průběhu třetího dějství.

Třetí třetina byla hodně vyrovnaná až do osmačtyřicáté minuty, ve které domácí Dernerová si na malém brankovišti počínala za hranici pravidel. Rozhodčí tak po právu nařídili trestné střílení, které ale Voláková proměnit nedokázala. Mrzet ji to ale příliš nemuselo, neboť z následné přesilové hry dalekonosná střela kapitánky Kajfoszové zamířila přesně za záda Příleské.

Video

O šest minut později byla aktérka rozdílové branky Kajfoszová vyloučena za příliš vysoký důraz v souboji u mantinelu na dvě minuty, čímž se vytvořila domácím hráčkám obrovská šance na vyrovnání zápasu. Ty ovšem, aby zasypaly Holubovou střelami, udělaly chybu v rozehrávce, díky které se dostala do šance Režnarová. Ta nabídnutou příležitost využila dokonale a navýšila vedení Ostravy už na dvě branky. Hostující hráčky si i přes závěrečnou power play domácích svůj náskok pohlídaly a po zásluze tak postoupily do semifinále, kde je čekají úřadující šampiónky z Chodova.