Ženy vybojovaly v prodloužení postup do čtvrtfinále

pátek 30.10.2015 | Michal Chadim

I v pátek měl napilno ženský tým, který v rámci Poháru České pojišťovny zavítal na palubovku sousední Opavy. V zápase plný zvratů se nerozhodlo v základní hrací době a zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm vykouzlila postup do čtvrtfinále ostravská útočnice VERONIKA KÁČOVÁ.

OSF, 30.10.2015, 19:00
Opava
4:5p(SH ZŠ Mařádkova Opava)
Opava: Černínová (Winklerová) - Quittková, Bernardová, K. Kahánková, Balková, Apltauerová, Nykodymová, Antalová, Boberová, Mrůzková, Maxnerová, Svobodová , Nykodymová
Ostrava: Koštálová (Holubová) - R. Kahánková, Vinklerová, Šuranyiová, Podroužková, Voláková, Šablaturová, Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Wolfová, Krečmerová
branky: 10. Alžběta Nykodymová, 13. Alžběta Nykodymová, 31. Martina Bernardová, 56. Markéta Svobodová - 5. Radana Kahánková, 14. Ivana Paloncyová, 41. Iveta Wolfová, 52. Zuzana Šuranyiová, 65. Veronika Káčová; rozhodčí: Kristina Guziurová - Michala Tyronová; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Hana Černínová 13, Lucie Winklerová 15 - Zuzana Košťálová ?; po třetinách: 2:2, 1:0, 1:2 - 0:1;

Pohárové derby mezi Opavou a Ostravou začalo v poměrně rychlém tempu. Oba si hned v úvodu vytvořily několik nebezpečných šancí, z kterými si ale dokázaly brankářky soupeřova týmu poradit.

Na první gól si diváci ve sportovní hale ZŠ Mařádková Opava museli počkat do páté minuty, kdy se k nelibě domácích fanoušků dokázala prosadit Radana Kahánková. Domácí odpověď přišla na vedoucí gól Ostravy o pět minut později, kdy brankářku Koštálovou překonala Alžběta Nikodymová. Ze strany domácí hráčky to ale nebylo vše, neboť stejná florbalistka jen o pár minut překonala Koštálovou v bráně podruhé. Radost domácích z otočení vývoje utkání ale netrvala příliš dlouho, neboť jen o pár sekund později opavská obrana před bránou na Ivanu Paloncyovou, která střelou z první srovnala stav utkání. Po první třetině tak Ostrava v Opavě hrála nerozhodně 2:2.

Ve druhé třetině se vše podstatné odehrálo v polovině utkání, když nejprve Karolína Šablaturová nedodržela při standardní situaci předepsanou vzdálenost, za což obdržela dvouminutový trest. Šablaturová se na trestné lavici příliš neohřála, neboť jen o pár vteřin později se prosadila Martina Bernardová.

Ostrava vyšel start do poslední třetiny, díky kterému se jim podařilo srovnat nepříznivý stav zápasu z úvodních dvou třetin. Po pětatřiceti sekundách z rychlého protiútoku srovnala stav utkání Iveta Wolfová. I když se hráčky snažily, tak po vyrovnávacím gólu Wolfové se jim přestalo střelecky dařit.

Vše podstatné jak už je ve florbale zvykem se událo až v druhé polovině třetí třetiny. Nejprve Zuzana Šuranyiová poslala ostravské spoluhráčky do vedení. Za mohutného povzbuzování svého týmu se podařilo Opavě vyrovnat zásluhou Markéty Svobodové, která razantním krokem odmítla poskytnou rozhovor po utkání.

Zápas se tak nerozhodl v základní hrací době a dospěl do prodloužení. V něm měla více štěstí ostravská útočnice Veronika Káčová, která tak stanovila konečný stav zápasu.

Přemysl Novák, trenér S.K. P.E.M.A. OPAVA: "Holky podaly vynikající výkon. Celou dobu držely s extraligovým týmem krok a ode mě zaslouží tu největší pochvalu. Děkujeme Ostravě. Jsem rád, že se fanoušci přišli podívat a fandili. "

Lukáš Robenek, trenér FBC OSTRAVA: "Především bych chtěl pochválit holky z Opavy za bojovný výkon. Myslím, že ze zápasu bylo hezké drama, které se divákům muselo líbit. protrápili jsme se k vítězství, ale i takové dny jsou. Dekujeme Opavě za pohostinnost a krásný páteční večer. "