Ženy vydřely vítězství proti Střešovicím

středa 28.10.2015 | Michal Chadim

I na státní svátek měla napilno ženská složka, která v rámci sedmého kola absolvovala zápas proti Tatranu Střešovice. V zápase, který byl plný zvratů, měly více štěstí domácí florbalistky které pár sekund před koncem utkání rozhodly o svém vítěstvím.

7.kolo, 28.10.2015, 14:00
4:3(0:1, 2:0, 2:2)
Střešovice
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Vinklerová, Šuranyiová, Wolfová, Podroužková, Voláková, Šablaturová, Škopková, Lichnová, I. Palancyová, Káčová, Režnarová, Kajfoszová.
Střešovice: Drbalová (Blahutová) – Vachušková, Reindlová, Sedmíková, A. Nemravová, Machačová, Reková, Zabavská, Matěvosová, Chaloupková, Červová, Vlachová, Lálová, Rybínová, Brotánková, Kramperová.
branky: 33. Markéta Režnarová, 40. Veronika Káčová, 45. Veronika Káčová, 60. Veronika Káčová - 10. Karolína Vachušková, 48. Karolína Vachušková, 57. Karolína Vachušková; rozhodčí: Zdeněk Cholek - Jana Cholková; vyloučení: 0:5; využití: 1:0; diváků: 67; zásahy brankářů: Tereza Holubová 25 - Eliška Drbalová 17; po třetinách: 0:1, 2:0, 2:2;

Úvod zápasu nabídl florbal plný nepřesností na obou stranách. Když už se nějaká florbalistka dokázala dostat k zakončení, tak jejich pokusy dokázaly zlikvidovat brankářky soupeře.  Přerušit tuhle statistiku dokázala až v polovině první třetiny Karolína Vachušková, která šikovnou tečí překonala Holubovou v bráně Ostravy. Zbývající část první třetiny žádnou vážnější šanci nepřinesl. Tatran tak odcházel do šaten s držením těsného jednobrankového vedení.

Do druhé třetiny domácí florbalistky přidaly na aktivitě, což se projevilo i na počtu jejich šancí. Její florbalistky se ale dlouho nedokázaly prosadit. Překonat Drbalovou v bráně Tatranu se podařilo až v třicáté třetí minutě Markétě Režnarové, která svým důrazem dokázala přidat už svůj osmý gól v letošním ročníku. Vše podstatné se pak odehrálo v samém závěru druhého dějství, když nejprve rozhodčí druhou branku po chvilce váhání neuznali aby pak o minutu později z další šance pak mohli ostravské kanonýrce Veronice Káčové uznat.

Třetí třetina dá se říct, že měla dvě části. I když oba týmy předváděly florbal plný šancí, tak vždy jednomu týmu nedařilo své šance proměnit. V té první části byly lepší domácí hráčky, kterým navýšila jejich vedení Veronika Káčová, v té druhé části, která začala od sedmačtyřicáté minuty zas gólově řádila nejprve Karolína Vachušková, která snížila na rozdíl jediné branky. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby pak stejná hráčka dokonce i vyrovnala z trestného střílení.

Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, tak byla třiaosmdesát sekund před koncem za sekání vyloučena Žaneta Reková, pro kterou to byl v zápase třetí trest. Ostrava si v přesilové hře vytvořila obrovský tlak, který v obrovskou vítěznou radost přetavila nikdo jiný než ostravská hrdinka Veronika Káčová.

Ostrava je tak na domácím palubovce i nadále neporažena a v tabulce se posunula na pátou pozici.

Příští zápas odehrají ostravské florbalistky v neděli od 15:00 ve SH na Jižním Městě.