Ženy vyhrály v neděli v Jičíně

neděle 14.2.2016 | Michal Chadim

V rámci dvacátého kola Extraligy žen se BONUSIA absolvovala zápas v Jičíně. I když bylo utkání ze začátku trošku nervozní, tak nakonec ho hráčky dotáhly do vítězného konce a připsaly si velmi důležité vítězství.

20.kolo, 14.2.2016, 17:00
FBK Jičín
3:8(1:2, 2:2, 0:4)
FBK Jičín: Kociánová – Kůželová, Růžičková, Kloutvorová, Chlumská, Žůrková, M. Pitthardová, Floriánová, Ulbrichová, Exnarová, Satýnková, Špíglová, Domonkosová, Müllerová, Kořínková
Ostrava: Holubová – Kahánková, Wolfová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Škopková, Káčová, Režnarová, Kotzurová, Pišteková, Machová, Vavrečková
Branky: 11. Nikola Domonkosová, 31. Gabriela Žůrková, 36. Ladislava Špíglová - 12. Eva Pišteková, 16. Tereza Voláková, 22. Karin Vavrečková, 29. Iveta Wolfová, 49. Iveta Wolfová, 51. Veronika Káčová, 52. Markéta Režnarová, 53. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Tomáš Kostínek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 113; zásahy brankářů: Adéla Kociánová 18 - Tereza Holubová 23; po třetinách: 1:2, 2:2, 0:4;

Úvod utkání ve sportovní areálu v Jičíně byl plný nepřesností v přihrávkách na obou stranách. O něco málo lepší byly v úvodu domácí hráčky, které se v utkání jako první dostaly do vedení a to zásluhou Nikoly Domonkosové, která takový nešťastným obloučkem přehodila brankářku Holubovou. Vedení domácím hráčkám ale nevydrželo příliš dlouho. O třiačtyřicet sekund později se prosadila osamocené Eva Pišteková. Stejná hráčka našla o čtyři minuty na středu hřiště Terezu Volákovou, která nechytatelnou dělovkou otočila skóre utkání.

Domácím hráčkám nevyšel vstup do prostředního dějství, neboť se nechaly obrat o míček od bývalé spoluhráčky Karin Vavrečkové, která téměř z nulového úhlu překonala Kociánovou.  V polovině utkání navýšila vedení Ostravy parádní trefou Iveta Wolfová. O dvě minuty později se prosadila nejzkušenější hráčka domácích Gabriela Žůrková. Poslední slovo v druhé třetině měla Ladislava Špíglová, která svým gólem snížila opět na jednobrankový rozdíl.

Poslední dvacetiminutovka už byla v režii Ostravy. Na přelomu první a druhé části postupně čtyřmi góly navýšily ženy Ostravy své vedení a rozhodly tak o velmi důležitém vítězství, díky kterému si pojistily průběžné šesté místo tabulky.