Junioři své první utkání zvládli na výbornou

sobota 1.3.2014 | Petr Blakala

Junioři ostravského FBC skončili v tabulce po základní části na druhé pozici. Soupeře do vyřazovacích bojů si zvolili městského rivala - 1. SC WOOW Vítkovice. Rozhodla prakticky již první perioda, kdy ostravští odskočili do několikabrankového vedení. Ostatní třetiny již byly vyrovnanější. Stav série: 1:0.

ĆF1, 1.3.2014, 14:30
7:1(5:1, 1:0, 1:0)
Vítkovice
FBC Ostrava: Antoš – Šešulka, Svačinka, Řezáč, Lipový, Cirkl, Kopka, Zimmer, Šimčík, Macháček, Kováč, Ožana, Foltinek, Trulík, Kašovský, Vítovec, Křiva
Vítkovice: Lupták (51. Číčela) – Čepe, Gattnar, Kubečka, Pieter, Fenzl, Krejčíř, Jakubec, Lukáč, Pudich, Děček, Pecen, Pešat, David, Brzuchanski, Kostolány, Hurajt, Jurdzin, Baďura
Branky a nahrávky: 4. Foltinek (Kašovský), 10. Kováč (Šešulka), 11. Foltinek (Kašovský), 18. Šešulka (Lipový), 19. Vítovec (Trulík), 40. Ožana (Trulík), 48. Šimčík (Zimmer) – 14. David (Kostolány). Rozhodčí: Tkáč, Sýkora. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

První vteřiny prvního čtvrtfinálového klání byly vyrovnanější, ale již ve 4. minutě utkání se rozvlnila síť vítkovické svatyně, kdy našel Kašovský přihrával na Richarda Foltinka. Ten přízemní střelou otevřel skóre zápasu. Šance střídala šanci a další zásah ze strany ostravských florbalistů přišel zpočátku 10. minuty. Autorem branky se stal Juraj Kováč, jenž doklepával míček po střele Šešulky. Ani ne dvě minuty stačilo domácím hráčům ke vstřelení třetí branky v pořadí, když se prosadilo stejné duo jako při prvním gólu - Richard Foltinek a asistent Kašovský. Na to však dokázali odpovědět i vítkovičtí hráči, za které se prosadil dorostenec Patrik David. Ke konci první periody se zapsal na listinu střelců Daniel Šešulka a necelé dvě minuty před sirénou Ondřej Vítovec. Hráči se tak rozešli do šaten za stavu 5:1.

Z kraje druhých dvaceti minut se mohl blýsknout brankou vítkovický Jurdzin, jehož střelu včas zastavil Kašovský. O pár minut později zastavil Gattnar Foltinka, čímž ho nepustil do střelecké pozice. Poté na druhé straně hřiště zasahoval do úniku Jakubce Vítovec. Vítkovičtí mohli stáhnout několikabrankové manko ve dvou přesilových hrách, ovšem nebyli příliš úspěšní. V poslední minutě této třetiny unikl Jakubec společně s Kostolánym, kteří si vyzkoušeli situaci 2 na 1, jenže je vychytal brankář Antoš. Pouhých jedenáct vteřin před koncem čtyřicáté minuty navýšil vedení Software Patrik Ožana.

Třetí třetina patřila stejně jako ta druhá, mezi ty vyrovnanější. Hra se přesouvala nahoru a dolů, avšak více ze hry měli spíše domácí hráči, kteří pevně drželi svůj pětibrankový náskok a hájili svatyni výborně chytajícího Antoše. Ve 48. minutě přidal poslední branku Software Václav Šimčík. Ten vložil svou čepel do přízemní střely kolegy Zimmera a zvýšil náskok svého týmu. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou mohl druhou branku Vítkovic vstřelit Gattnar, jenže jeho pokus letěl mimo tři tyče. Ostrava si pohlídala vedení až do konce třetí třetiny a vede v sérii 1:0.

Další utkání sehrají hráči Ostravy a Vítkovic zítra (2. 3. 2014) od 10 hodin v ČPP Aréně na Hladnovské ulici.

Nejlepší hráčky utkání: Patrik David (Vítkovice) - Daniel Šešulka (Ostrava).