Junioři zvládli vyrovnané utkání s Vítkovicemi

neděle 2.3.2014 | Petr Blakala

V neděli čekal ostravské juniory druhý zápas s městským rivalem. I když se do vedení dostaly právě Vítkovice, ostravští během druhé periody srovnali. První minuta třetí třetiny naprosto rozhodla - to se FBC prosadilo dvakrát a ze strany Vítkovic přišlo pouhé snížení. Stav série: 2:0.

ČF2, 2.3.2014, 10:00
3:2(0:1, 1:0, 2:1)
Vítkovice
FBC Ostrava: Mazánek – Šešulka, Lipový – Svačinka, Řezáč, Cirkl, Kopka, Zimmer, Šimčík, Macháček, Kováč, Ožana, Foltinek, Trulík, Kašovský, Vítovec, Křiva
Vítkovice: Lupták – Gattnar, Kubečka, Pieter, Fenzl, Krejčíř, Jakubec, Lukáč, Pudich, Pecen, Pešat, David, Kostolány, Jurdzin, Baďura
Branky a nahrávky: 34. Kašovský (Foltinek), 41. Šešulka (Kováč), 41. Křiva (Trulík) – 10. Kostolány (Pešat), 59. Kubečka (Pešat). Rozhodčí: Ondřej Kyjovský, Jakub Veselý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

První třetina druhého čtvrtfinálového utkání začala zcela jinak, než ta ve včerejším střetnutí. Ve výborné akci se ocitl hostující Pešat, kterého přesnou přihrávkou našel Jakubec, jenže do střely se nakonec nedostal. Šance střídala šanci, avšak ani jeden míček neskončil za zády jednoho z brankářů. Až v 10. minutě se v početní výhodě dostal míček ke Štěpánu Kostolánymu, který střelou z první otevřel skóre utkání. Druhou přesilovou hru však vítkovičtí nevyužili a do šance se řítila útočná formace domácího FBC. Ke konci prvních dvaceti minut však mohlo být vyrovnáno, nebýt dobře chytajícího Luptáka, který svými zákroky nepustil domácí tým k vyrovnávací brance. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0 ve prospěch Vítkovic.

Ze začátku druhé části se dostal před branku Vítkovic Trulík, ale i tento pokus Ostravy byl neúspěšný. Fanoušci Ostravy hlasitě povzbuzovali své oblíbence a hnali je za vyrovnávací brankou. Ta přišla až ve 34. minutě, když míček se štěstím doskákal za brankovou čáru vítkovické svatyně. Zásluhu na tom měl Dan Kašovský. Domácí mohli otočit vývoj utkání, když měli k dispozici přesilovou hru, jenže z této početní výhody nic nevytěžili. Po dvou třetinách tak platilo vyrovnané skóre, po brance na každé straně.

Úvodní minuta třetího dějství se Ostravě povedla velmi dobře, když po čtyřiceti vteřinách natáhl ke střele Daniel Šešulka a jeho pokus tahem skončil za zády vítkovického muže s maskou. O dvacet vteřin později se uvolnil před brankou Jan Křiva, který přidal v rychlém časovém sledu druhou branku Software. Od této doby se hrál opět vyrovnaný florbal. V závěrečných deseti minutách se vítkovičtí pokoušeli obstřelovat branku Mazánka, avšak míčky končily buď v rukou ostravského brankáře, nebo mimo tři tyče. Snížení ze strany hostů přišlo až v 59. minutě, kdy se dostal míček k Janu Kubečkovi, který zvolil přízemní střelu. Ostravané si nakonec pohlídali jednobrankový náskok a zvítězili.

Nejlepší hráči utkání: Dominik Lupták (Vítkovice) - Tomáš Řezáč (Ostrava).