Junioři postupují do semifinále!

sobota 8.3.2014 |

Ostravští junioři zvládli i třetí utkání s Vítkovicemi a dokázali se probojovat do semifinále play-off G2 ligy juniorů. Poslední klání vyhráli v poměru 4:1 a v sérii se nenechali ani jednou porazit.

ĆF3, 8.3.2014
Vítkovice
1:4(0:1, 1:2, 0:1)
Vítkovice: Lupták – Čépe, Gattnar, Kubečka, Fenzl, Křejčíř, Jakubec, Pudich, Děček, Pešat, David, Brzuchanski, Jurdzin, Baďura
FBC Ostrava: Mazánek – Šešulka, Svačinka, Řezáč, Lipový, Cirkl, Kopka, Zimmer, Šimčík, Macháček, Klečka, Kováč, Ožana, Foltínek, Trulík, Kašovský, Křiva
Branky a nahrávky: 29. Jakubec (Baďura) – 12. Foltínek (Šešulka), 23. Lipový (Šešulka), 40. Foltínek (Kašovský), 58. Foltínek (Lipový). Rozhodčí: Martin Kotala, Pavel Hála. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Od samého počátku utkání se obě mužstva snažila projít přes obranu soupeře a vytvořit si nějaké zajímavé šance, ze kterých by mohla padnout branka. Domácí Vítkovice na nic nečekaly a tlačily se vícekrát dopředu. V první šanci Ostravy se však ocitl v 6. minutě Řezáč, který však minul prostor mezi třemi tyčemi. První radost ostravských hráčů přišla v polovině 12. minuty, kdy se prosadil po přihrávce Šešulky Richard Foltinek, jenž otevřel skóre utkání. O minutu později se do úniku dostal vítkovický David, ale v úniku mu zabránil soupeř Cirkl. Do konce první části mohli diváci vidět hodně šancí na obou stranách hřiště, jenomže žádná z nich už za brankovou čáru nemířila. Po dvaceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:0 pro ostravské FBC.

Úvod druhé periody vyšel lépe Ostravanům, kteří se ke konci 23. minuty dostali zásluhou Marka Lipového do dvoubrankového vedení a opět do byl Šešulka, který vyslal střelci finální přihrávku. Domácí zvýšili svou aktivitu a hnali se za kontaktní brankou, která přišla těsně před třicátou minutou, kdy se na listinu střelců zapsal Marcel Jakubec. Po tomto góle jsme dlouhou dobu neviděli žádné branky. Šance střídala šanci a vítkovický Fenzl nastřelil Mazánkovu tyčku. Zdálo se, že se do konce druhé části hry již nic vážného nestane, jenže sedm vteřin před druhou sirénou rozvlnil síťku vítkovické klece Richard Foltinek, pro kterého to byla druhá trefa v utkání.

Třetí dějství bylo hodně vyrovnané, mohlo se stát téměř cokoliv, jelikož náskok Ostravy nebyl nedohnatelný. V jedné šanci Vítkovic se octl Kostolány, jehož střelu zablokoval tělem Lipový. Na druhé straně hrozil Křiva. Snížení měl na holi deset minut před koncem třetí části Kubečka, ale jeho přízemní střela neměla správný směr. Na začátku 58. minuty zkompletoval hattrick Richard Foltinek, čímž rozhodl o vítězi zápasu a vlastně celé čtvrtfinálové série. FBC tedy postupuje do další fáze vyřazovacích bojů.

Nejlepší hráči utkání: Richard Foltinek (Ostrava) - Lukáš Pešat (Vítkovice).