Junioři postupují do finále G2 ligy!

sobota 22.3.2014 | Petr Blakala

Junioři Ostravy mohli rozhodnout o své účasti ve finále play-off v sobotu v havířovské městské sportovní hale a to se jim také podařilo. Své soupeře porazili 6:3 a o titul mistra ČR se utkají s Tatranem Střešovice.

SF3, 22.3.2014, 20:00
Havířov
3:6(1:1, 0:4, 2:1)
Havířov: Nešťák (46. Kotucz) – Třaska, Glogar, Kloza, Kraus, Antoszyk, Šochman, Zemánek, Vilím, Duda, Pěgřímek, Mrowiec, Seidl, Delong, Šimík, Folwarczný, Drobisz, Pařenica, Mžyk
FBC Ostrava: Antoš (Mazánek, Baran) – Svačinka, Macháček, Kopka, Zimmer, Šešulka, Řezáč, Lipový, Kováč, Ožana, Cirkl, Foltinek, Trulík, Kašovský, Šimčík, Vítovec, Klečka, Křiva
Branky a nahrávky: 19. Vilím, 48. Drobisz (Šimík), 59. Šimík (Mrowiec) – 2. Šešulka (Kováč), 26. Šešulka (Lipový), 31. Kováč (Šešulka), 32. Ožana, 40. Kováč (Lipový), 46. Trulík (Křiva). Rozhodčí: Michal Ďopan, Ondřej Jüngling. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 412. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 3:6.

Ostravští florbalisté vletěli do utkání velmi aktivně. Po minutě a třiadvaceti vteřinách rozvlnil síťku havířovské klece Daniel Šešulka a Ostravané si dlouho drželi jednobrankový náskok. Ke konci první třetiny totiž přišel úder i z hole havířovského Jakuba Vilíma, který vyrovnal stav utkání na 1:1 a hráči se tak odebrali do šaten smírně. Po celých šedesát minut panovala v hale výborná atmosféra, kterou tvořili diváci obou táborů.

Druhá třetina patřila jasně ostravskému týmu. Ve 26. minutě vsítil druhou branku svého týmu Daniel Šešulka, který měl v tomto utkání blízko dosažení hattricku. Po něm se přidal Juraj Kováč a o minutu později (tj. ve 32. minutě) zvyšoval na 4:1 Patrik Ožana. Už se zdálo, že se do konce druhé periody nic vážného nestane, ale devatenáct vteřin před sirénou všechny překvapil Marek Lipový, jehož střela skončila za brankářem Havířova.

Ve 46. minutě přidal šestou branku FBC Petr Trulík a rozdíl mezi týmy byl již pětibrankový. Za Havířov se podařilo snížit Marianu Drobiszovi, kterého doplnil k závěru utkání Jan Šimík. Ostrava vyhrála i třetí semifinálový zápas a postupuje tak do finále play-off G2 ligy juniorů, kde změří síly s Tatranem Střešovice!

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Antoš (Ostrava) - Marian Drobisz (Havířov).