Junioři zvládli první finálový zápas

sobota 29.3.2014 | Petr Blakala

Junioři ostravského týmu zvládli v úvodním utkání finále G2 ligy juniorů přehrát pražský tým Tatran Střešovice a zítra mohou své vedení v sérii navýšit na 2:0.

F1, 29.3.2014, 17:15
Střešovice
5:10(2:2, 2:4, 1:4)
Střešovice: V. Zavadil (Fibiger) – Nushart, Dušek, Komárek, Horký, Švejkovský, Bína, Plecitý, Kolísko, J. Zavadil, Láža, Vašíček, Skřivánek, Vaculčiak, Bauman, Háša, Cihlář, Harapát, Slavík
FBC Ostrava: Mazánek (Antoš) – Svačinka, Řezáč, Cirkl, Zimmer, Šimčík, Kováč, Ožana, Foltinek, Trulík, Křiva
Branky a nahrávky: 12. Slavík (Komárek), 19. Láža (Horký), 23. Kolísko, 36. Slavík (Láža), 43. Kolísko (Dušek) – 11. Šimčík (Cirkl), 18. Ožana (Šimčík), 22. Křiva (Cirkl), 23. Trulík, 25. Kováč (Trulík), 26. Trulík (Foltinek), 44. Trulík (Řezáč), 59. Šimčík, 59. Trulík (Foltinek), 60. Křiva. Rozhodčí: David Bezucha, Michal Bezucha. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 92. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6, 5:6, 5:10.

Lepší krok do utkání měli hráči hostujícího týmu - FBC Ostrava. Ti se dokázali v 11. minutě dostat do vedení zásluhou Václava Šimčíka. Avšak ani ne za minutu bylo srovnáno. To se k míčku dostal Jakub Slavík, který dokázal překonat ostravského brankáře. V 18. minutě šla Ostrava opět do vedení, když se na listinu střelců zapsal Patrik Ožana. O 20 vteřin později ale bylo opět vyrovnáno. Tuto branku pražskému týmu obstaral Jan Láža. Týmy se tak rozešly do šaten za remízového stavu.

Ve 22. minutě skóroval ostravský Jan Křiva, na jehož branku našel odpověď jeho jmenovec Jan Kolísko. V též minutě se Ostravané opět ujali do vedení po přesném zakončení Petra Trulíka. Pátou branku přidal ve 25. minutě Juraj Kováč a svou druhou trefu zaznamenal o minutu a půl později Petr Trulík. Střešovičtí dokázali do konce třetiny pouze snížit nepříznivý stav zásluhou Jakuba Slavíka.

43. minuta patřila Tatranu, za které se prosadil Jan Kolísko, který tímto snížil na jednobrankový rozdíl. Na tento gól dokázal odpovědět Petr Trulík, který rozvlnil síťku a zaznamenal tak hattrick. Do konce třetí periody se Ostravané prosadili ještě třikrát. V 59. minutě to byl Václav Šimčík společně s mnohagólovým Petrem Trulíkem a osm vteřin před závěrečnou sirénou zaokrouhlil výhru Ostravy Jan Křiva.