Junioři jsou jediný krok od zisku titulu!

neděle 30.3.2014 | Petr Blakala

Junioři ostravského FBC jsou velmi blízko zisku titulu, který vybojovali i loňskou sezonu. V dnešním utkání zdolali Tatran 6:5 a série se přesouvá na půdu Ostravy.

F2, 30.3.2014, 16:00
Střešovice
5:6(2:3, 2:2, 1:1)
Střešovice: Fibiger (V. Zavadil) – Nushart, Šimon, Komárek, Horký, Švejkovský, Bína, Plecitý, Kolísko, J. Zavadil, Láža, Vašíček, Skřivánek, Beneš, Vaculčiak, Bauman, Cihlář, Harapát, Slavík
FBC Ostrava: Mazánek (Antoš) – Šešulka, Svačinka, Řezáč, Lipový, Cirkl, Zimmer, Šimčík, Kováč, Ožana, Foltinek, Trulík, Kašovský, Vítovec, Křiva
Branky a nahrávky: 6. Slavík (Vaculčiak), 7. Bína (Beneš), 35. Zavadil (Bauman), 40. Zavadil (Skřivánek), 59. Nushart (Slavík) – 3. Foltinek (Kašovský), 13. Lipový (Kašovský), 18. Kováč (Foltinek), 34. Šešulka (Kováč), 38. Kováč (Šešulka), 52. Lipový (Šešulka). Rozhodčí: Milan Baloun, Lukáš Čížek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 132. Střely na branku: 24:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.

Do utkání lépe vstoupili Ostravané, kteří se opět jako první ujali vedení. Ve 3. minutě od úvodního vhazování skóroval Richard Foltinek. Domácí tým nenechal nic náhodě a hnal se za vyrovnáním. To přišlo v 6. minutě z hole Jakuba Slavíka. Přesně o minutu později vstřelil Tatran svůj druhý gól. Na listinu střelců se zapsal Marek Bína, který tak poslal svůj tým do vedení. Florbalisté Ostravy si však své vedení vzali zpět, jelikož ve 13. minutě skóroval Marek Lipový a necelé tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky zavěsil Juraj Kováč. FBC si tak odneslo do šatny jednobrankový náskok.

Prvních deset minut ve druhé periodě branku nepřineslo. Síťku pražského týmu rozvlnil až ve 34. minutě Daniel Šešulka, na jehož branku zareagoval Jan Zavadil. Hosté z Ostravy přidali na konci 38. minuty pátou branku, o kterou se postaral Juraj Kováč. Už to vypadalo, že se nic do konce druhých dvaceti minut nestane, jenže devět vteřin před druhou sirénou snižoval náskok Software Jan Zavadil

Ve třetí části si oba týmy připsali jednu branku. Nejprve skórovala Ostrava. Z úhlu se prosadil Marek Lipový, jehož střela skončila za brankářem Střešovic a minutu před koncem utkání snížil na konečných 5:6 Tomáš Nushart. Série se tak přesouvá z Prahy do Ostravy.