Střešovice dokázaly snížit stav série

sobota 5.4.2014 | Petr Blakala

Třetí finálový zápas, který mohl rozhodnout o vítězi G2 ligy juniorů odehrál lépe Tatran, který se těsně před závěrečnou sirénou ujal vedení a snížil tak stav série.

F3, 5.4.2014, 15:30
2:3(0:1, 1:0, 1:2)
Střešovice
FBC Ostrava: Mazánek, Antoš – Šešulka, Svačinka, Řezáč, Lipový, Cirkl, Kopka, Zimmer, Šimčík, Macháček, Kováč, Klečka, Ožana, Foltínek, Trulík, Kašovský, Vítovec, Křiva
Střešovice: V. Zavadil, Fibiger – Nushart, Dušek, Komárek, Horký, Švejkovský, Bína, Plecitý, Kolísko, Zavadil, Láža, Vašíček, Skřivánek, Beneš, Vaculčiak, Bauman, Cihlář, Harapát, Slavík
Branky a nahrávky: 22. Lipový, 49. Křiva (Macháček) – 6. Harapát (Kolísko), 46. Nushart, 60. Nushart (Dušek). Rozhodčí: Jan Perla, Jiří Vrzala. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 239. Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Střešovičtí museli v Ostravě uspět, jestliže chtěli prodloužit finálovou sérii a porvat se o titul s ostravským FBC. První gól dali právě Pražané, kteří se v 6. minutě ujali vedení zásluhou Jakuba Harapáta. Do konce prvních dvaceti minut se hra přesouvala ze strany na stranu a k vidění bylo hodně šancí a zajímavých situací, jenže žádná z nich již za brankovou čáru nezapadla. Po první dvacetiminutovce mohl být spokojenějším týmem právě Tatran Střešovice.

Ve druhé periodě viděla zaplněná ČPP Aréna pouze jednu branku, avšak byla vyrovnávací, jelikož se hned ve 22. minutě trefil Marek Lipový, který svou střelou rozvlnil síťku střešovické klece. Ostravští byli po tomto vstřeleném góle hodně aktivní a hnali se za brankou, která by je posunula do vedení. Ve větší šanci Tatranu se ocitl Dušek, jehož střelu viděl Antoš a nepustil tak míček za svá záda. Po druhé třetině bylo skóre vyrovnané.

V závěrečných dvaceti minutách to byli právě hosté z Prahy, kteří se dokázali prosadit jako první. V čase 46:00 poslal svůj tým do vedení Tomáš Nushart. O necelé tři minuty však bylo skóre opět vyrovnané. To se zapsal na listinu střelců Jan Křiva. Dvě minuty před koncem byl vyloučen hráč Ostravy - už to vypadalo, že utkání dospěje k prodloužení, jenže 19 vteřin před koncem zavěsil do ostravské svatyně Tomáš Nushart a Střešovice tak snižují stav série na 2:1.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Nushart (Střešovice) - Ondřej Antoš (Ostrava).