Junioři obhájili titul!

neděle 6.4.2014 | Petr Blakala

Junioři ostravského týmu dokázali porazit Tatran Střešovice 3:1 a slaví tak zisk titulu!

F4, 6.4.2014, 15:00
3:1(0:0, 0:1, 3:0)
Střešovice
FBC Ostrava: Mazánek (Antoš, Baran) – Šešulka, Svačinka, Řezáč, Lipový, Cirkl, Kopka, Zimmer, Šimčík, Macháček, Kováč, Ožana, Foltinek, Trulík, Kašovský, Vítovec, Křiva
Střešovice: Fibiger (V. Zavadil) – Nushart, Dušek, Komárek, Horký, Švejkovský, Bína, Plecitý, Kolísko, J. Zavadil, Láža, Vašíček, Skřivánek, Beneš, Vaculčiak, Bauman, Cihlář, Harapát, Slavík
Branky a nahrávky: 42. Šešulka (Kašovský), 45. Trulík (Křiva), 58. Ožana (Lipový) – 34. Bauman. Rozhodčí: Martin Kotala, Pavel Hála. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 177. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Úvodní třetina utkání, které mohlo rozhodnout o vítězi G2 ligy juniorů nepřinesla jedinou branku. K vidění však byly velmi pohledné akce a rychlá hra v podání obou týmů. V jedné akci se ocitl Vítovec a na opačné straně Jan Zavadil. Ve 12. minutě se mohli radovat florbalisté Střešovic, jenže jejich gól nebyl uznán, jelikož jeden z jejich hráčů měl nohu v malém brankovišti, což je proti pravidlům. Ke konci úvodní části se mohl prosadit Trulík s Macháčkem, kteří se společně snažili procpat míček za záda Fibigera.

V ostravské ČPP Aréně panovala opět výborná atmosféra, kterou tvořilo 177 diváků. Obě mužstva drželi hlavně brankáři, kteří si připisovali prozatím úspěšné zákroky. První radost nastala ve 34. minutě, kdy se Tatran ujal jednobrankového vedení. Zásluhu na tom měl Jan Bauman, který zachytil přihrávku Ostravy na středu hřiště a přízemní střelou rozvlnil síťku ostravské klece. Do konce druhé periody nenastal žádný zvrat, a tak hráči odkráčeli do šaten za stavu 0:1.

Začátek třetí třetiny však patřil domácímu celku, za který se hned ve 42. minutě prosadil Daniel Šešulka. Ten zužitkoval přihrávku Kašovského a trefil prostor u tyče. O tři minuty později vstřelil branku Ostravy Petr Trulík. Tento gól posunul domácí tým do vedení a Ostravané tak byli blíže k zisku titulu. Po této trefě se dlouho nic nedělo, až zpočátku 58. minuty navyšoval vedení domácích Patrik Ožana, který tak zajistil Ostravě dvoubrankové vedení.

Ostrava vyhrála v sérii 3:1 a je již podruhé MISTR ČESKÉ REPUBLIKY!

Nejlepší hráči utkání: Jan Bauman (Střešovice) - Petr Trulík (Ostrava).