Nováček v Ostravě překvapil

pátek 1.9.2017 | VG

Nepovedený vstup do nového ročníku Tipsport Superligy předvedli v úvodním kole soutěže florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Doma totiž podlehli nováčkovi z České Lípy 4:6.

1.kolo, 1.9.2017, 18:00
4:6(1:2, 1:1, 2:3)
Česká Lípa
FBC Ostrava: Klobučník – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Kučera, Zbořil – Chvastek, Trulík, Klimscha – Hrabal, Eichner, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva.
Česká Lípa: Ponomarev - , Kadlec, Legner, Vlček, Dzierža – Mlejnek, Novák, Hřebřina – Matějíček, Jansa, Pastor – Spilka, Kněžour, Jirsa – Štěrba, Ekl, Břiška – Hudík.
Branky a nahrávky: 13.Trulík (Eichner), 36.Eichner (Trulík), 42.Mendrek (Šebesta), 60.Trulík (Šebesta) - 3.Dzierža (Ekl), 15.Legner (Dzierža), 22.Břiška (Jirsa), 47.Štěrba (Dzierža), 54.Hřebřina (Vnuk), 57.Břiška (Jansa). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 271.

"Zápas jsme si prohráli vlastními individuálními chybami," uvedl asistent trenéra FBC Ostrava Michal Trunkát.
Domácí inkasovali hned ve třetí minutě, a přestože se jim povedlo vyrovnat, do kabin odcházeli po první dvacetiminutovce opět s jednogólovým mankem. Ve druhé části oba celky přidali po jedné brance a na začátku třetí třetiny bylo po zásahu Jakuba Mendreka srovnáno na 3:3. Jenže ve 47. a v 54. minutě se hosté dvakrát gólově prosadili a domácí byli v prekérní situaci. Na začátku 57. minuty zkusili vyrovnat při hře bez brankáře, jenže z toho byl inkasovaný šestý gól. Branka Petra Trulíka ze 60. minuty už jen kosmeticky zmírnila nepříznivé skóre na konečných 4:6.
"Rozhodlo srdíčko a nasazení soupeře. V tom jsme zaostali. A pokud budeme dělat takové chyby, budeme vyhrávat jen těžko," poznamenal asistent kouče Trunkát.