Zlepšený výkon na Boleslav nestačil

sobota 16.9.2017 | VG

Florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se ve 3. kole Tipsport Superligy ukázali oproti předchozím dvěma zápasům v lepším světle, bohužel ani tentokrát to na body nestačilo. Favorizované Mladé Boleslavi plné reprezentantů podlehli 3:6.

3.kolo, 16.9.2017, 17:00
3:6(0:2, 1:0, 2:4)
Ml. Boleslav
FBC Ostrava: Laja – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Kučera, Zbořil – Chvastek, Trulík, Klimscha – Eichner, Hrabal, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba
Ml. Boleslav: Rytych (Bauer) – Novák, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, To. Chroust, Ta. Chroust – Bína, Rožnovják, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Krajcigr, Natov.
Branky a nahrávky: . 35.Mendrek (Čonka-Skyba), 51.Eichner (Miške), 60.Eichner (Mendrek) - 13.Bína (Natov), 17.Tomašík, 48.Krajcigr (Tomašík), 57.Krajcigr (Curney), 59.Krajcigr (Novák), 59.Novotný (Jelínek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189.

"Po zlepšeném výkonu po minulých zápasech jsem s hráči spokojen a doufám, že si tuto hru poneseme do dalších zápasů," hodnotil výkon svých svěřenců kouč FBC Ostrava Martin Smeták.
Domácí sice v úvodní části dvakrát inkasovali, ale nezlomili se. Ve druhé třetině je na dostřel jediné branky dostal Jakub Mendrek, když po přihrávce Filipa Čonky-Skyby zužitkoval třetí početní výhodu.
V polovině třetí dvacetiminutovky hosté znovu šli do dvoubrankového vedení, jenže FBC Ostrava se díky úspěšné dorážce Dominika Eichnera brzy dotáhlo. Závěr byl hektický. Radku Krajcigrovi z Mladé Boleslavi se nejprve podařilo se štěstím překonat přízemní střelou Štěpána Laju. Poté se domácí tým odhodlal ke hře bez brankáře, stálo jej to však dva inkasované góly. Až v poslední minutě základní hrací doby se FBC Ostrava povedlo snížit na konečných 3:6, když se v klasické přesilovce znovu prosadil Dominik Eichner po přihrávce Jakuba Mendreka.
"Škoda, že jsme nevyužili i první dvě přesilovky, které jsme si vynutili na začátku první a druhé třetiny. Utkání mohlo vypadat úplně jinak," zalitoval kouč Smeták, jehož zklamal přístup reprezentačního útočníka Mladé Boleslavi Milana Tomašíka. "V závěru simuloval zranění, které vůbec neměl. Tím zbytečně zdržoval hru," dodal trenér FBC Ostrava.