Šance na body se rozplynula po dvou třetinách

neděle 15.10.2017 | VG

Bez bodu se z Prahy vrátili florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V 8. kole Tipsport Superligy podlehli FbŠ Bohemians 4:7.

8.kolo, 15.10.2017, 16:00
Bohemians
7:4(3:1, 3:0, 1:3)
Bohemians: Kotouček – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Křivanec, Šefčík, Čihák, Krbec – Dobisík, Šimek, Miščík – Prášek, Kieler, Mandík – Kindl, Palatínus, Růžek – Šárka, Šebek.
FBC Ostrava: Klobučník – Hromádka, Lipový, Kučera, Zbořil – Klimscha, Hrabal, Eichner – Šimíček, Sládek, Mendrek – Moravčík, Miške, Čonka-Skyba – Křiva, Daniš.
Branky a nahrávky: 7.Šárka, 17.Dobisík (Šimek), 20.Šimek (Kieler), 25,Šárka (Kieler), 26.Kieler (Šebek), 32.Čihák (Dobisík), 60-Zezulka (Šimek) - 11.Křiva (Eichner), 44.Mendrek, 47.Mendrek (Sládek), 52-Hrabal (Daniš). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:3 navíc Kindl (BOH) 5.min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207.

"Utkání jsme nezačali dobře. Dá se říct, že po dvou třetinách bylo utkání rozhodnuto," konstatoval trenér FBC Ostrava Martin Smeták. Ostravští florbalisté nezačali špatně. Sice inkasovali jako první, ale po brance Jana Křivy vyrovnali. Hráči Bohemians ovšem vsítili ještě v první třetině druhý gól a sedm vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky potrestali přesilovkovým gólem vyloučení Jana Daniše.
Ve druhé části hosté znovu doplatili inkasovaným gólem na vyloučení Filipa Hromádky, Bohemians přidali i dva góly při rovnovážném počtu hráčů. FBC Ostrava sice mělo také dvakrát šanci zahrát si v početní výhodě, ale obranu domácích se ostravským florbalistům prolomit nepodařilo.
Na začátku třetí třetiny už však hosté udeřili - dvěma brankami vrátil svůj tým do hry Jakub Mendrek. Šanci na body se FBC Ostrava naskytla při dalších dvou přesilovkách. Jedna byla klasická dvouminutová, další už byla pětiminutová. "To nám svitla naděje, ale jeden vstřelený gól za pět minut přesilovky je málo," litoval promarněné příležitosti trenér Smeták. Jak sehrát gólově úspěšnou početní výhodu tak hostům Bohemians předvedli ještě potřetí, a to v samotném závěru utkání, kdy za špatné střídání pykal na trestné lavici Jan Křiva.
"Ve třetí třetině jsme přestali hrát naši hru a mohli jsme na to doplatit. Ostrava sahala po bodu, naštěstí jsme to přežili," poznamenal kouč domácího celu Michal Jedlička.