Dva body z Liberce

neděle 22.10.2017 | VG

Šest vteřin dělilo tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava od toho, aby si odvezl tři body z Liberce. Nakonec po výhře 7:6 v prodloužení urval body dva.

9.kolo, 22.10.2017, 18:00
Liberec
6:7p(0:2, 3:1, 3:3 - 0:1)
Liberec: Vaníček – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Kopecký, Procházka, Valeš – Salát, Hůza, Marek – Baudisch, Ferdan, Šoltys – Böhm, Kořínek, Hrůza – Kroupa, Böhm.
FBC Ostrava: Klobučník (41.Laja) – Hromádka, Lipový, Zbořil, Kuczera, Jiří Šebesta – Klimscha, Hrabal, Eichner – Daniš, Sládek, Mendrek – Miške, Křiva, Moravčík – Čonka-Skyba, Chvastek, Trulík.
Branky a nahrávky: 27.Salát (Kroupa), 30.Ferdan (Valeš), 34.Valeš (Ferdan), 47.Valeš (Klucho), 55.Kořínek (Salát), 60.Klucho - 8.Hrabal (Daniš), 9.Mendrek (Kuczera), 24.Daniš, 44.Eichner (Kuczera), 52.Kuczera (Mendrek), 56.Mendrek (Sládek), 61.Mendrek. Rozhodčí: Dolanský, V.Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 215.

"Předvedli jsme bojovný výkon, který byl podpořený zlepšenou obranou," uvedl trenér Michal Trunkát. Jeho svěřenci vstoupili do utkání výborně - první třetinu ovládli 2:0, když se gólově prosadili Filip Hrabal a Jakub Mendrek. Na začátku druhé části se hosté dostali i do tříbrankového vedení, ovšem domácí zpřesnili hru a dokázali do konce druhé dvacetiminutovky vyrovnat. Situace se opakovala rovněž ve třetí části - hosté se dokonce třikrát dostali do vedení, Liberec ale třikrát vyrovnal. Naposledy se mu to povedlo 6 vteřin před vypršením základní hrací doby při hře bez brankáře.
Hned v první minutě prodloužení ale tým FBC Ostrava dostal šanci rozhodnout o vítězi z trestného střílení. Jakub Mendrek se nemýlil a završil tak svůj hattrick, který vylepšil ještě jednou gólovou asistencí. "Bohužel jsme opět neproměňovali vyložené šance a tím jsme se připravili o tříbodové vítězství," zalitoval Trunkát.