Druhá dvoubodová výhra v řadě

sobota 28.10.2017 | VG

V Liberci přišli šest vteřin před koncem třetí třetiny o tříbodovou výhru, doma proti Otrokovicím zachraňovali florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava gólem 55 vteřin před třetí sirénou naději alespoň na bod. A v prodloužení nakonec vybojovali stejně jako v Liberci druhý bod, když v čase 64:44 vstřelil vítěznou branku na 3:2 Šimon Kuczera.

10.kolo, 28.10.2017, 17:00
3:2p(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Otrokovice
FBC Ostrava: Laja – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Kuczera, Zbořil – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Daniš, Sládek – Mendrek, Miške, Křiva – Moravčík, Čonka-Skyba.
Otrokovice: Michaljovič – Ťopek, Szweda, Kostka, Mich. Nagy, Švajný – Sovják, Jurčík, Zapletal – Koníček, Pešat, Kittel – Vykopal, Petřík, Čevela.
Branky a nahrávky: 43.Miške (Klimscha), 60.Eichner (Kuczera), 65.Kuczera (Čonka-Skyba) - 6.Ťopek (Kostka), 46.Nagy. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290.

"Troufnu si říct, že jsme dneska měli hrát za tři body," hodnotil duel 10. kola Tipsport Superligy kouč FBC Ostrava Michal Trunkát. "V průběhu utkání jsme si vypracovali spoustu gólových příležitostí, ale neproměňovali jsme je," litoval trenér domácího celku.
Hosté se dostali do vedení už v 6. minutě a domácím florbalistům trvalo více než 42 minut, než pořádně seřídili mířidla. Dlouhé dobývání branky Otrokovic ukončil výjezd Michala Miškeho od mantinelu zakončený přesnou ránou. Z vyrovnání se ovšem hráči FBC Ostrava neradovali dlouho. Za necelé tři minuty sudí nařídili trestné střílení pro hosty, při kterém Štěpána Laju překonal Michal Nagy.
Domácí tým se znovu hnal za vyrovnáním, ale Radovan Michajlovič v brance Otrokovic byl znovu k nepřekonání. "Zachytal skvěle," uznal otrokovický kouč Karel Ševčík. Ostravským florbalistům pomohla až přesila jednoho hráče v poli navíc, když v závěru zkoušeli power play. Vyrovnání zařídil dorážkou Dominik Eichner, asistenci si připsal Šimon Kuczera. Ten si přesný zásah schoval do prodloužení a přisoudil svému celku bod navíc.
"Klukům bych chtěl poděkovat i za perfektní výkon v obranné činnosti. Za to si zaslouží pochvalu," doplnil Michal Trunkát.