Deset minut nestačilo

sobota 13.1.2018 | VG

Utkání sice dobře začali, ale jen to florbalistům FBC ČPP Bystroň Group Ostrava zdaleka nestačilo. Ve 20. kole Tipsport Superligy doma podlehli pražským Bohemians 3:7.

20.kolo, 13.1.2018, 17:00
3:7(1:2, 1:2, 1:3)
Bohemians
FBC Ostrava: Laja (– Hromádka, Lipový, Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Šindler – Čonka-Skyba.
Bohemians: Kotouček – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Křivanec, Šefčík, Čihák, Krbec – Poláček, Šebek, Dobisík – Šimek, Miščík, Prášek – Mandík, Kindl, Palatínus – Růžek, Šárka.
Branky a nahrávky: 6.Šimíček (Hrabal), 32.Hrabal (Eichner), 60.Miške (Hromádka) - 8.Miščík (Růžek), 13.Krbec (Cabejšek), 21.Šimek (Krebner), 32.Krbec (Miščík), 51.Cabejšek (Kindl), 54.Šárka (Krebner), 60.Šárka (Šimek). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 184.

"Prohráli jsme po právu. Naše hra byla pomalá," zlobil se ostravský trenér Michal Trunkát.
Domácí sice šli v 6. minutě do vedení zásluhou branky Patrika Šimíčka, hosté ale brzy dokázali zareagovat, a pak už převzali iniciativu právě pražští Bohemians. "Pozitivně se dá hodnotit jen prvních deset minut zápasu," poukázal Trunkát.
"My jsme celý zápas odehráli koncentrovaně. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a díky tomu jsme celý zápas kontrolovali a zaslouženě vyhráli," prohlásil kouč pražského celku Michal Jedlička. Hosté si postupně vypracovali až čtyřbrankový náskok a domácím dovolili přiblížit se na tři branky až na začátku poslední minuty základní hrací doby. A když vzápětí zkusilo FBC Ostrava hru v šesti bez gólmana, přidali hosté sedmý gól do prázdné branky. "Celé to bylo bez náboje, bez nápadu a v neposlední řadě bez střelby. Takhle se o play off bojovat nedá," doplnil Michal Trunkát.