Ženy si poradily se Střešovicemi

sobota 21.10.2017 | VG

Tříbodový zápis na hřišti Tatranu Střešovice se povdl ženskému družstvu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V 8. kole extraligy vyhrály ostravské florbalistky v Praze 9:5.

8.kolo, 21.10.2017, 17:00
Střešovice
5:9(2:1, 1:3, 2:5)
Střešovice: Drbalová – Sedmíková, Zehrerová, Válková, Rybínová, Brotánková (C) – Reková, Kramperová, Kubelková – Vachušková, Reindlová, Morová – Viplerová, Marko, Matěvosová – Chaloupková, Faťunová, Vlachová (C) – Faltusová.
FBC Ostrava: Lišková – Rybičková, Vavrečková, Kotzurová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová (C) – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Režnarová – Kapcová, K. Hudáková, P. Hudáková.
Branky a nahrávky: 8.Matěvosova, 11.Faltusová (Drbalová), 39.Vachušková (Faltusová), 41.Morová (Reindlová), 60.Matěvosova (Faltusová) - 9.Káčová (Režnarová), 26.K.Hudáková, 27.Režnarová (Káčová), 30.Kapcová, 41.P.Hudáková (Káčová), 47.K.Hudáková (P.Hudáková), 47.Rybičková (K.Hudáková), 48.Rybičková (Káčová), 60.Pastušková (P.Hudáková). Rozhodčí: Kapr, Tichý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0_0. Diváci: 338.

"Čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo," uvedl kouč FBC Ostrava Jakub Robenek. Jeho slova potvrdila úvodní třetina, po které domácí družstvo odcházelo do šaten s vedením 2:1.
"První třetina? To jsme snad ještě byli v autobuse," podotkl Robenek. Poté už však jeho svěřenkyně přidaly na tempu, což se projevilo i na skóre. "Musím říct, že od druhé třetiny byl zápas ve vysokém tempu a navíc velmi kvalitní," hodnotil Robenek.
Výkon ostravského družstva gradoval. Po druhé třetině, v níž se gólově prosadily hráčky FBC Ostrava třikrát, skórovaly ve třetí části dokonce pětkrát. "Náš výkon byl od druhé třetiny solidní, ale máme problém se situacemi ve středu hřiště a v předfinální fázi," konstatoval Robenek, jenž ocenil i hru soupeřek: "Velká pochvala Tatranu za nasazení, aktivitu i kvalitu v určitých situacích. Jsou na velmi dobré cestě, pokud jim zmíněné vydrží."
Z ostravských hráček byla nejproduktivnější Veronika Káčová, která si zapsala čtyři kanadské body za gól a tři asistence, tříbodový večer měly sestry Hudákovy. Kristína dvě branky vstřelila a na jednu přihrála, Paulína si ke dvěma asistencím připsala jednu branku. Dvěma přesnými zásahy se uvedla i Veronika Rybičková.