Ženy dobývaly branku Tigers marně

sobota 28.10.2017 | VG

Ani družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nedokázalo zastavit jízdu týmu Ivanti Tigers Jižní Město. Bývalý Herbadent potvrdil v Ostravě svých předchozích osm vítězství a v 9. kole extraligy vyhrál 6:1.

9.kolo, 28.10.2017, 20:00
1:6(0:1, 0:2, 1:3)
Jižní město
FBC Ostrava: Tomšová – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Šromotová – Režnarová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.
Jižní město: Christiánová – Hermannová, Billá, V. Beránková, Šulanová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Hyršlová, Steinbachová – Surá, Kubišová, Košturiáková – Zabavská, Polívková, Hanzlíková.
Branky a nahrávky: 42.K.Hudáková (Režnarová) - 19.Polívková (Kleinová), 34.Košturiaková (Hyršlová), 36-Hyršlová (Hanzlíková), 43-Košturiaková (Hanzlíková), 56.Košturiaková (Hanzlíková), 60.Hermannová. Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111.

Favorit to ovšem jednoduché neměl."Poprvé jsme se letos přiblížili organizované hře, která nás zdobila ve čtvrtfinálové sérii minulé sezony s Bohemians. Výsledek tomu sice neodpovídá, ale my dnes byli dle mého názoru lepším týmem," prohlásil kouč družstva FBC Ostrava Jakub Robenek. "Bohužel jsme neproměnili spoustu šancí. Na jeden gól se nevyhrává a to, že jsme nastřelili snad pět nebo šest tyček, to nás neomlouvá," doplnil Robenek.
Domácí florbalistky, stejně jako v předcházejícím zápase muži, dobývaly brankou soupeře marně po dvě třetiny. Až na začátku třetí části překonala brankářku Janu Christianovou Kristína Hudáková po asistenci Markéty Režnarové. Snížila tak na 1:3, ale Pražanky si rychle vzaly tříbrankový náskok zpět. "Nutno zdůraznit, že Tigers hráli velmi chytře," poznamenal Robenek, který se pokusil ještě zvrátit vývoj skóre a od 56. minuty svým hráčkám naordinoval power play. Jenže hostující Lucia Košturiaková nejprve do prázdné branky pečetila svůj hattrick a v poslední minutě zápasu přidaly soupeřky ještě jednu branku.
Slušný výkon domácího družstva ocenila i trenérka Tigers Markéta Šteglová. "Stálo při nás i štěstí, jsme rády za tři body," konstatovala.