Pohárové derby rozhodla třetí třetina

středa 18.10.2017 | VG

Prohrou 4:9 na hřišti Vítkovic vstoupili florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava do bojů osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny.

OF1, 18.10.2017, 19:00
Vítkovice
9:4(2:2, 1:2, 6:0)
Vítkovice: Souček - Hrubý, Jankulár, Firda, Sova, Ja.Šebesta, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Němec, Jurdzin, Besta.
FBC Ostrava: Klobučník - Chvastek, Trulík, Hromádka, Lipový, Klimscha, Ji.Šebesta, Hrabal, Eichner, Daniš, Sládek, Mendrek, Kuczera, Miške, Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba, Zbořil.
Branky a nahrávky: 17.Hrubý (Gál), 18.Hájek (Firda), 40.Rýpar (Hubálek), 45.Delong (Vilím), 48.Bräuer (Vilím), 52.Rýpar, 55.Bräuer (Besta), 57-Hájek (Šebesta), 59.Vilím (Besta) - 6-Mendrek (Hrabal), 7-Chvastek (Miške), 28.Kuczera (Hrabal), 35.Hrabal (Daniš). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

"Dvě třetiny to vypadalo, že bychom mohli uhrát výsledek, ale opravdu jen vypadalo, jelikož soupeř v poslední třetině zapnul na plné obrátky a utkání rozhodl," prohlásil kouč FBC Ostrava Martin Smeták a připomněl tak fakt, že po dvou třetinách sice jeho svěřenci vedli nad Vítkovicemi 4:3, ale v závěrečné části šestkrát inkasovali, aniž by sami vstřelili jedinou branku.
Utkání se pro FBC Ostrava vyvíjelo slibně. V 7. minutě tým vedl ve Vítkovicích 2:0 poté, co se v rozmezí 42 vteřin trefili Jakub Mendrek a Dominik Chvastek. Hosté pak přečkali i vyloučení po faulu Jana Daniše, ale v závěru úvodní části se dvakrát prosadili i domácí. Ve druhé třetině si FBC Ostrava znovu vypracovalo dvoubrankový náskok, když se z gólu radovali Šimon Kuczera a Filip Hrabal, který skóroval v početní výhodě. Domácí ovšem 46 vteřin před druhou přestávkou snížili a gól do šatny jako by hostům vzal vítr z plachet. "Měli jsme tam dobré věci, ale i spoustu chyb, ze kterých si musíme vzít ponaučení," podotkl Martin Smeták.