Ženy neuspěly v přestřelce

neděle 17.12.2017 | VG

Gólově bohatý zápas odehrály florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava na hřišti pražského Chodova. Ve 14. kole extraligy tam prohrály s domácím celkem Ivanti Tigers 8:10

14.kolo, 17.12.2017, 16:00
Jižní město
10:8(3:2, 2:3, 5:3)
Jižní město: Christiánová – Hermannová, Billá, V. Beránková, Šulanová, Machková, Kleinová, Bobotová – L. Pilíková, Hyršlová, Steinbachová – Surá, Kubišová, Košturiáková – Čapková, Zabavská, Polívková – Hanzlíková, Machačová.
FBC Ostrava: Tomšová – Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Sedláčková – Pastušková, Káčová, Šromotová – Režnarová, Kapcová, K.Hudáková – P.Hudáková.
Branky a nahrávky: 1.Kleinová (Surá), 5.Polívková (Pilíková), 13.Košturiaková (Hyršlová), 24.Čapková (Pilíková), 30.Čapková (Billá), 42.Pilíková (Kubišová), 43.Hanzlíková (Hyršlová), 54.Košturiaková (Polívková), 58.Polívková (Košturiaková), 60.Čapková - 3.K.Hudáková (Vrlíková), 19.Kleinová (vlastní branka), 21.Beránková (vlastní branka), 33.Rybičková (Vrlíková), 37.K.Hudáková, 41.Jurečková (Kotzurová), 46.K.Hudáková (Vrlíková), 48.Pastušková (Kapcová). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74.

"Na osm gólů s Tigers nevyhrát, tomu říkám umění. Nechali jsme tam vánoční dárek, který nás může pořádně mrzet," konstatoval ostravský trenér Jakub Robenek.
Jeho svěřenkyně totiž odehrály v Praze více než vyrovnané utkání. Prohrávaly 1:3 a 3:5, ale dvougólové manko pokaždé dokázaly smazat. Na začátku třetí třetiny se dokázaly dostat i do vedení, ale vydrželo jim jen minutu a půl. Ve 48. minutě pak hráčky FBC Ostrava šly znovu do jednogólového vedení a stav 8:7 hájily až do 54. minuty. V emotivním závěru strhly vítězství na svou stranu hráčky Tigers. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby se trefila Adéla Polívková, a když hostující hráčky při pokusu o vyrovnání zkusily hru bez brankářky, skórovala desátou branku domácích Martina Čapková.
Hráčky Tigers ve snaze o vítězství zasypaly brankářku Veroniku Tomšovou ve třetí třetině 18 střelami, florbalistky FBC Ostrava vystřelily na Janu Christianovou za stejnou dobu dvanáctkrát. Poměr střel byl podobný i v celém zápase - Veronika Tomšová čelila celkem 52 pokusům, na Christianovou šlo 35 střel.
"Nutno ale podotknout, že se nás dlouho drželo i štěstí. A bohužel ve chvíli, kdy jsme dostali do zápasu, jsme se sami porazili," zalitoval Robenek. Zápas byl plný našich chyb, které soupeř dokázal efektivně využít. Soupeř byl na nás dobře takticky připravený. Škoda, že takových vyrovnaných zápasů není víc!" dodala trenérka Tigers Karolína Šatalíková.