Ženy smetly Tatran finišem

středa 24.1.2018 | VG

Čtyři branky za posledních šest minut v dohrávce 15. kola extraligy přinesly družstvu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava přesvědčivé vítězství 10:4 nad Tatranem Střesovice.

15.kolo, 24.1.2018, 20:00
10:4(2:2, 2:1, 6:1)
Střešovice
FBC Ostrava: Dupčáková – Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Sedláčková, Lichnová – Pastušková, Kapcová, Káčová – Šromotová, P. Hudáková, K. Hudáková.
Střešovice: Drbalová – Sedmíková, Válková, Brotánková – Reková, Vachušková, Reindlová – Viplerová, Brandová, Marko – Matěvosová, Chaloupková, Chaloupková – Faťunová, Vlachová, Kramperová.
Branky a nahrávky: 1.K.Hudáková (Rybičková), 8.Vrlíková (K.Hudáková), 25.Kajfoszová (K.Hudáková), 27.Kotzurová (Jurečková), 41.Kotzurová (Jurečková), 46.Kapcová (P.Hudáková), 55.K.Hudáková, 56.Kapcová (Pastušková), 57.Sedláčková (Grossová), 57.Kapcová (Pastušková) - 10.P.Hudáková (vlastní branka), 11.Matěvosova (Chaloupková), 40.Reková, 55.Matěvosova (Reková). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79.

"Rozjížděli jsme se sice trošku pomaleji, ale o to ve větší rychlosti jsme dojeli do cíle. Od druhé třetiny byl na hřišti už jen jeden tým," chválil své svěřenkyně trenér FBC Ostrava Jakub Robenek.
Gólový účet utkání otevřela už ve 35. vteřině Kristína Hudáková a vedení domácích navýšila po osmi minutách hry Markéta Vrlíková. Soupeřky pak ale v polovině první třetiny dvěma slepenými brankami v rozmezí pouhých dvaceti vteřin vyrovnaly. Ve druhé části domácí tým znovu vstřelil dvě branky, ale pouhou vteřinu před vypršením druhé dvacetiminutovky nechal hráčky Střešovic přiblížit se na dostřel jediné branky.
Třetí třetina už však byla gólovým představením domácích hráček. Přesto viděl trenér rezervy. "Jen naše finální a předfinální fáze nás stály o poznání více vstřelených branek. Ale jsme zpět! Pochvala celému týmu a jedeme dál," vzkázal kouč Robenek.
"My jsme byli schopni hrát jen padesát minut. Individuální chyby daly soupeři šanci vstřelit nám takové množství branek," konstatoval střešovický trenér Miroslav Vybíral.