Ženy těsně podlehly florbalistkám KAIS Mora UIF

čtvrtek 13.8.2015 | Michal Chadim

Ženský tým v úvodním turnajovém zápase podlehl švédskému týmu KAIS Mora UIF 1:2. O jedinou branku FBC se postarala v čase 14:25 Eliška Jurečková.

1., 13.8.2015, 10:00
1:2(1:2,0:0)
KAIS Mora UIF
Ostrava: Holubová (Košťálová) - Jurečková, Kahánková, Kajfoszová, Kalnayová, Vinklerová, Voláková, Káčová, Kapcová, Lichnová, Paloncyová, Rakowská, Režnarová, Szczurová, Škopková, Šuranyiová, Viciánová, Vrlíková, Wolfová
Branky: 3. Berlingová (Lindbohmpvá), 11. Bergmanová (Mattssonová) 15. Jurečková (Volfová); Rozhodčí: Konečná Michaela, Wienerová Veronika

V úvodním zápase turnaje se ženský tým střetl s favoritkami skupiny ze Švédska. Oproti předpokladům držela děvčata s florbalistkami ze Švédska krok. Srážely je ale chyby v obraně, které dokázaly Švédky proměnit v branky. Jednu takovou hned ve třetí minutě potrestala Berlingová, která po přihrávce Lindbohmové překonala Holubovou přesnou střelou k tyči. Druhá menší chyba v rozehrávce přišla v minutě jedenácté, když nepřesnou přihrávku potrestala druhým gólem Bergmanová. Holkám se ale do konce prvního poločasu podařilo snížit, když po hezké kombinační akci skórovala Jurečková.

Ve druhém poločase holky tvrdě bojovaly, vytvořily si několik příležitostí, ale švédskou brankářku už nepřekonaly. V prvním utkání tak prohrály 1:2. I přes porážku ale předvedly bojovný výkon, při kterém ukázaly, že i se švédskými hráčkami se dá hrát vyrovnaná hra.