Golf, florbal a hokejbal pronikly mezi nejoblíbenější české sporty (zdroj iDnes.cz)

čtvrtek 15.10.2009 | iDnes.cz |  Golf, florbal a hokejbal pronikly mezi nejoblíbenější české sporty (zdroj iDnes.cz)

 
 
 

zdroj : http://sport.idnes.cz/golf-florbal-a-hokejbal-pronikly-mezi-nejoblibenejsi-ceske-sporty-1cv-/sporty.asp?c=A091011_125801_sporty_par

Nejoblíbenějšími sporty v České republice zůstávají podobně jako před dvaceti lety fotbal, hokej a tenis. Do první desítky sportů podle velikosti členské základny však razantně pronikly florbal, hokejbal a také golf, který v předlistopadové éře nebyl považován za sport.

Vyplývá to ze statistik Českého svazu tělesné výchovy, který je největší sportovní organizací s více než milionem a půl členů.

Fotbalový svaz má dnes více než půl milionu členů a za dvacet let přidal více než dvě stě tisíc. Menší narůst zaznamenaly také hokej, tenis a volejbal. Tyto tradiční sporty však musejí hlavně u mladé generace stále víc bojovat o přízeň s novými sportovními odvětvími.

Florbal se začal hrát až v roce 1993, ale nyní už má přes padesát tisíc členů a je na pátém místě žebříčku. Podobné je to s hokejbalem, který dostal organizovanou podobu v roce 1990; tehdy mu s třemi tisíci členů patřilo v ČSTV až třicáté místo. Teď už předstihl například atletiku nebo basketbal.

Více v článku iDnes.cz.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři