Hana Wirthová : Mládí je naše největší slabina i největší síla.

čtvrtek 30.10.2008 | Petr Dadej |  

Hana Wirthová je jedna z nejzkušenějších hráček extraligových žen Pepina, stejně jako stabilní opora tohoto mladého týmu. Připravili jsme se ní rozhovor.

Hana Wirthová : Mládí je naše největší slabina i největší síla.

 
 
 

Hana Wirthová je jedna z nejzkušenějších hráček extraligových žen Pepina, stejně jako stabilní opora tohoto mladého týmu.

Hanko, proč zrovna florbal? Jak ses k tomuto sportu dostala?

Spolužačka na gymplu již hrála, a protože klub stále nabíral nové hráčky, tak slovo dalo slovo. Navíc jako jeden z mála sportů ho člověk mohl v té době začít hrát
i v „pozdějším“, myslím tím sportovním
 věku (úsměv), což u většiny jiných sportů byl už přeci jen problém.  

Dělala jsi před tím něco jiného? Nebo jsi se zbláznila až do běhání s hokejkou?

Předtím jsem se věnovala sedm roků zápasu, se kterým jsem musela skončit. Myslím, že se nedá říct, že bych se do florbalu zbláznila. Spíš bych zhodnotila situaci tak, že jsem dostala do ruky hokejku, trénovala dva týdny a jela na svá první dvě ligová utkání, no a v tomto kolotoči jsem zůstala dodnes. 

Kde jsi s florbalem začínala a kdy jsi se dostala do Pepina?

Začínala jsme v týmu Uhc Ostrava, po dvou letech jsem přestoupila do extraligového týmu VŠB-TU, které se hned další rok spojilo s již zmiňovaným Uhc. Po jedné sezóně Uhc převzalo Pepino, takže můžu říct, že jsem v Pepinu od počátku existence ženských složek v klubu.

Letos začínáte druhou sezonu v extralize, co od ní čekáš?

Nic víc a nic míň než od té loňské. Tým po odchodu několika hráček ještě více omladil a holky se teprve s extraligou seznamují. Takže jsem vlastně zase na úplném počátku jako loni.  

Loni jste extraligu zachránili, v čem je největší síla týmu?

Podle mě je největší slabina týmu i jeho největší síla. Je to právě to mládí. Holky nesklopí hlavu a bojují vždycky a za každé situace, což ani jinak v naší situaci nejde. Na druhé straně právě díky nezkušenosti plynoucí z mládí se dostáváme kolikrát zbytečně do „úzkých“.

 Jak na Tebe působí extraliga? Máš z ní „extra“ dojem?

Tohle nijak neřeším. Někde jsem četla větu, která s trochou nadsázky charakterizuje naše působení v extralize a tím i můj dojem z ní. „Bráníme se chvílemi tak urputně, že to vypadá, že i utočíme.“ 

Jaká je Tvá náplň času mimo florbal? Studuješ, či pracuješ – či už 
pracuješ na rodině?

V květnu jsem úspěšně skončila vysokou školu a teď už jsem se plně zapojila do pracovního procesu ve funkci „úřední šiml“ - přesný název by stejně nikomu nic neřekl. Florbal mi v současné době zabírá hodně času, ale vždycky se snažím najít čas i na jiné aktivity. No a co se týče zakládání rodiny, tak to v současné době není na „programu dne“. Až tato situace nastane určitě to trenérovi dostatečně předem ohlásím, už jenom kvůli té pokutě, co tréňo?J 

Letos hraje Pepino ligu téměř se samými juniorkami – je potenciál týmu tak 
velký nebo je to znouzectnost?

Budu-li se držet tvých slov, tak je to znouzectnost skrývající v sobě potenciál. Holky musely do extraligy skočit rovnýma nohama, některé se přizpůsobily rychle, jiným se to daří postupně. Protože však pro nás soutěž prakticky začne až po základní části, času na to mají všechny dost. My starší se jim snažíme co nejvíce situaci ulehčit.

Koho ze spoluhráček vidíš jako budoucí tahounku týmu? A koho jako třeba 
budoucí reprezentantku?

Máme v týmu řadu juniorských reprezentantek, určitě mají na to se v budoucnu kouknout i do reprezentace seniorské, ale budou muset na sobě makat. Myslím si, že už v dnešní době roste ve velkého tahouna týmu například Halfi (Zuzana Halfarová - pozn. red), která je naši klidnou silou v beku. V dalšího tahouna roste Karlos (Karin Vavrečková - pozn. red), ale ta už je o poznání ukecanější než Halfi!:-) 

Chtěla by ses florbalu věnovat i za nějakých těch mnoho let, kdy už 
extraligu hrát nebudeš?

Tak tahle varianta asi není otázkou mnoha let, ale spíše blízké budoucnosti, i když to už si říkám několik let… To, jestli se budu ve florbalu angažovat i v jiné roli než jako hráčka, však v současnosti neřeším.

Hani, díky za rozhovor a přeji mnoho úspěchů jak v blízké, tak ve vzdálené budoucnosti!

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři