Muži góly opět nešetřili, v Praze vyhráli 10:5

neděle 9.11.2008 | Petr Dadej |  

První letošní výhra nad pražským týmem se urodila dnes na Podvinném Mlýně na úkor nováčka Sparty. Galapředstavení Petra Skácela, který se zaskvěl sedmi body, skončilo 10:5.

Muži góly opět nešetřili, v Praze vyhráli 10:5

 
 
 

První letošní výhra nad pražským týmem se urodila dnes na Podvinném Mlýně na úkor nováčka Sparty. Galapředstavení Petra Skácela, který se zaskvěl sedmi body, skončilo 10:5.

AC Sparta Praha - FBC Pepino Ostrava 5:10 (3:2,0:4,2:4)
branky: 08:18 Ondřej Vaculík (Radek Križko), 08:45 Václav Culka (Radek Skalička), 12:17 Jiří Šulc, 52:50 Václav Culka (Jaroslav Berka), 57:58 Tomáš Furch (Radek Skalička) - 00:21 Tomáš Tříska (Petr Skácel), 09:04 Petr Skácel (Michal Trunkát), 33:00 Tomáš Chrápek (Pavel Machala), 38:30 Jiří Vašíček, 39:38 Pavel Machala (Petr Skácel), 39:57 Petr Skácel (Tomáš Tříska), 41:19 Petr Skácel (Tomáš Tříska), 48:42 Tomáš Chrápek (Petr Skácel), 52:30 Radim Polášek (Petr Skácel), 56:38 Michal Trunkát (Tomáš Chrápek)

diváků : 217

Nejproduktivnější letošní hráč však nebyl jediný, kterému se dařilo, tradičně zářila celá první lajna. Chrápek s Třískou si připsali po třech bodech, Machala po dvou.

Utkání začal zostra Tříska už v první minutě, ale potom Pepino zbytečně polevilo a dovolilo Spartě v deváté minutě skóre otočit a nakonec celou třetinu vyhrát. Zápas byl premiérou pro Jirku Vašíčka, navrátilce z Future. První část odehrál s Charizanem a Ďopanem ve třetí formaci, pak se ale přesunul do první místo Jana Daniše a tam se i prosadil.

"Je vidět, že chybí souhra, ale s nasazením jsem spokojen. Vstřelil gól, takže věřím, že to bude jen lepší", hodnotil jeho výkon trenér Jan Holovka. Hodnocení utkání ale bylo více emotivní : "Nastoupili jsme jako profesoři a podle toho také první třetina vypadala. V šatně jsme si jasně řekli, že to tak nepůjde a zbytek utkání už jsme zahráli o poznání lépe."

Druhá třetina o výsledku prakticky rozhodla. První lajna v čele s Petrem Skácelem Spartu přejela, vše podstatné se vlastně odehrálo v posledních dvou minutách. "Sparta kousala tak třetinu a půl, potom fyzicky odpadla. První třetinu hráli dobře z brejků, Zdeněk Mitrovský kvalitně zachytal, a proto se jim podařilo ji vyhrát. V té druhé už ale postupně odpadali a konec třetiny jsme už ovládali my", říká střelec hattricku Petr Skácel. "Rozhodně bych ale náš výkon nepřeceňoval, máme stále co dohánět. Nemůžeme si dovolit první třetinu zahrát tak, jako dnes." Třetí část odehrál Skácel s Jirkou Vašíčkem : "Bude na trenérovi, zdali ke mně a Tomáši Třískovi nasadí mladého Honzu Daniše nebo Jirku Vašíčka, s Jirkou jsem ale spokojen, přestože jsme spolu nějakou dobu nehráli, dokázali jsme se dohodnout a souhra by mohla fungovat."

Ve třetí části se opět hra otevřela a padlo dalších šest branek, prosadil se i Polášek a Trunkát. Pepino tak porazilo Spartu 10:5 a protáhlo sérii vítězných zápasů na tři. Alespoň do dohrávek se tak dostalo před Chodov i Liberec na šesté místo.

Další zápas čeká muže už ve čtvrtek 13.11. doma proti Bulldogs Brno. Ti dnes nezvládli souboj s Future a prohráli 6:7. "Bulldogs jsou nevyzpytatelný soupeř, dokáží zahrát velmi dobře, ale i ztratit, jak to předvedli například v poháru se Znojmem", přemýšlí nahlas Skácel. "Hrají spolu dlouho, což je jejich výhoda, nemají ale v týmu žádnou velkou osobnost. Toho chceme využít a rozhodně doma budeme bojovat o tři body!"

Lepší pozvánku na čtvrteční souboj si snad ani nemůžeme přát.
Pepino se zvedá a vy sami se o tom můžete přesvědčit 13.11. v 17.30 na SH Sareza v Ostravě-Přívoze.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři