Ostrava!!!

středa 12.11.2008 | Petr Dadej |  

Ve čtvrtek 13.listopadu bude v rámci souboje domácího Pepina s brněnskými Buldoky, poprvé představeno nové logo Ostravy i na florbale.
OSTRAVA!!!

Ostrava!!!

 
 
 

Ve čtvrtek 13.listopadu bude v rámci souboje domácího Pepina s brněnskými Buldoky, poprvé představeno nové logo Ostravy i na florbale. OSTRAVA!!!

Klub FBC Ostrava si je vědom místa, ve kterém působí a odkud pochází drtivá většina jeho členů. Proto ve spolupráci s úřadem primátora města reaguje na nové logo města Ostravy a pro nejbližší utkání připravil jeho prezentaci nejen tradičními způsoby.
Kromě sportovního zážitku Vás tak čeká i představení nového loga města Ostravy, poprvé na florbale - ve čtvrtek 13.11. v 17.30 na SH Sareza.

převzato ze stránek www.ostrava.cz
http://www.ostrava.cz/jahia/Jahia/site/ostrava/ostrava/o-meste/aktualita/logo-mesta

Na zasedání zastupitelstva, které se konalo 24. září, bylo poprvé veřejně představeno nové logo města Ostravy. Zastupitelé schválili návrh, který již dříve vybrala rada města.

Logo má ambici vyjádřit velmi jednoduše – třemi vykřičníky – charakter města, jeho obyvatel i zeměpisné polohy, ve které se Ostrava nachází. Je také odrazem současné situace města, které prochází dynamickým rozvojem za přispění zahraničních investorů. Tři vykřičníky za názvem Ostrava vyjadřují energii, sebevědomí, ale i jakési furiantství a humor, které jsou typické pro tento region.

Světlomodrá barva v názvu Ostrava vychází z heraldické tradice a je doplněna tmavomodrou barvou pro akcentované vykřičníky. Vykřičníky bude možné v budoucnu používat i samostatně jako symbol a zároveň před ně dosazovat různá jiná slova nebo sdělení.

 „Již v minulém období jsme se pokoušeli pro město vybrat nějaké logo, protože je výhodné, máme-li vedle oficiálního heraldického znaku i značku, která reprezentuje město i při méně oficiálních příležitostech,“ zdůvodnil potřebu loga primátor Petr Kajnar. „V minulosti jsme používali i celkem povedený slogan City in motion – Město v pohybu. Ukázalo se ovšem, že toto spojení má již zaregistrováno Ústí nad Orlicí a při mezinárodních veletrzích obdobný slogan používá každé druhé město. Proto jsme oslovili odborníky v této oblasti, konkrétně Studio Najbrt,“ přiblížil okolnosti vzniku loga Kajnar.

Logo bude využívat nejen město Ostrava, ale také městské organizace a společnosti, vč. jednotlivých městských obvodů.

Studio Najbrt připravilo pro město Ostravu nejenom návrh loga, ale také licenční práva k jeho neomezenému používání a do dubna 2009 dokončí přípravu implementačních manuálů. Autory loga jsou Aleš Najbrt a Boris Meluš ze Studia Najbrt.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři