Vítkovice si odvezly ze Sarezy tři body po vítězství 5:3

středa 7.10.2009 | Petr Dadej |  Vítkovice si odvezly ze Sarezy tři body po vítězství 5:3

 
 
 

Ostravské derby je vždy ozdobou florbalové sezony a málokdy v něm hraje roli aktuální postavení v tabulce, či dosavadní forma. Stejně jako v loňské sezoně, která byla pro Vítkovice mistrovská a přesto dokázali hráči FBC v prvních dvou ze tří vzájemných duelů zvítězit, si podobný scénář přálo BiX i letos.

Setkali se dva týmy s nadprůměrnou střeleckou potencí - BiX se trefili 27x a Vítkovice 25x, což jsou dvě největší čísla z extraligy. Nadprůměrná byla také návštěva, která se na utkání dostavila - na Sareze se tlačilo přes 400 diváků. Zápas sice nakonec nepřinesl tolik branek, o to byl však zajímavější.

"Chtěli jsme zápas vyhrát naší bojovností a nasazením", potvrdil důležité aspekty případného vítězného výkonu Robin Žydel.

V zápase nechyběl důraz, přesto ale oba týmy bavily diváky svou technickou zručností. Jako první se prosadily Vítkovice, když v sedmé minutě skóroval Hrubý. Navíc o minutu a půl později přidal druhou branku Ťopek. Vítkovice zvítězili v první třetině 2:0 a povedlo se jim tak připravit si rozhodující rozdíl ve skóre.

"V první třetině jsme BiX přehráli na všech postech," nechal se slyšet vítkovický Karel Ťopek. "Druhou třetinu jsme přestali hrát, ale když jsme se ve třetí části vrátili ke hře z první třetiny, udrželi jsme si klidné vedení."

Když ve druhé části zvýšil Tokoš už na 3:0, s BiX to vypadalo na ručník. Rychle ale reagoval hrdina minulého zápasu, Jiří Curney, a když Tomáš Vojtíšek snížil na rozdíl jen jediné branky, mohli hráči BiX odejít do šaten poněkud klidnější než v první části.
Mohli, ale neodešli - vlastním nedůrazem v brankovišti se připravili o poslední slovo ve druhé třetině, které tak řekly díky Vladařovi Vítkovice.

"Do zápasu jsme nastoupili s tím, že s Vítkovicemi můžeme hrát jen, když budeme hrát na 100%. Bohužel, výsledek byl zaslouený, Vítkovice nás k ničemu nepustily", říkal Vojtěch Zezulka.

Při pohledu na základní sestavu BiX bylo jasné, že chybí několik hráčů:
Hudec (G)
Krzyžanek - Žydel - Curney - Skácel (C) - Polášek
Zezulka - Worek - Vojtíšek - Robenek - Hanic

Pavel Machala nehrál kvůli zraněni kotníku, Jan a Tomáš Danišové nebyli trenéry nominováni.

Překvapivá byla především absence Jana Daniše. "Po zápase s Mladou Boleslaví jsme se rozhodli, že je třeba jasně ukázat, že pokud hráči nebudou plnit pokyny trenérů, dostanou šanci ostatní", vysvětluje svůj tah trenér Holovka. "Dnes dostali šanci junioři a jasně dokázali, že do extraligy mohou naskočit a tyto hráče nahradit."

"Překvapila mě juniorská lajna BiXu a hlavně výkon soupeřova brankáře Hudce", komentoval rozhodnutí trenérů jeden ze střelců Vítkovic, Martin Vladař. "Zápas začal ve velmi dobrém tempu, přestože i nám chyběli 3 hráči. Jsem rád, že jsme utkání udrželi pod kontrolou a dotáhli ho do vítězného konce.

Plánovaný tlak BiXu ve třetí třetině byl přerušen dvěma po sobě jdoucími vyloučeními a do hry tak se BiX dostávalo o to pomaleji. V 15.minutě třetí třetiny se zranil brankář hostů, Suchánek, který si natáhl sval, čehož trenér Holovka využil k "technickému time-outu" a naordinoval svým svěřencům pokyny k závěrečnému náporu. Paradoxně, jen pár desítek vteřin po znovu rozehrání hry Vítkovice zvýšily na 5:2 gólem Mojžíška.

Hráči BiX ještě ale neřekli poslední slovo, přesně dvě minuty před koncem se skvělým individuálním průnikem, při kterém byl nejméně třikrát faulován, blýskl Robin Žydel - a v signalizované výhodě zakončil a snížil na 3:5. Ihned poté si Holovka vybral už ten pravý time-out, BiX se poté odhodlal i na hru bez brankáře a poslední minutu se snažil zatlačit Vítkovice v šesti lidech. Mistr ale potvrdil svou skvělou obrannou hru a BiX do tlaku nepustil.

K zápasu se vyjádřil i Tomáš Vojtíšek : "Před zápasem byly favoritem Vítkovice, ale díky našemu nasazení jsme dokázali jejich hru eliminovat, přestože jsme celý zápas dotahovali. Nevzdali jsme to a hráli pořád stejnou hru. Gratuluji soupeři k třem bodům, ale odveta bude tvrdá (úsměv)."

Zápas tak skončil 3:5 a Vítkovice se posunuly na druhé místo za vedoucí Tatran. BiXu patří pátá příčka.

"Po dlouhé době jsme s BiXem hráli celkem hezký technický zápas. Jsme rádi za výhru, která nebyla jednoduchá. Výhra v derby nám navíc pomůže i psychicky", nechal se slyšet trenér hostí, Radomír Mrázek.

Jan Holovka komentoval utkání takto: "Před zápasem jsme věděli, že Vítkovice jsou silný soupeř, což se potvrdilo. Hrály velice dobře a zaslouženě vyhrály. Na druhou stranu musím pochvált kluky za 100% zodpovědný výkon do obrany, z čehož můžeme vycházet do dalších utkání."

Všem divákům děkujeme za návštěvu a těšíme se na dalším utkání!

Další zápas hraje BiX 18.října v Havířově. Nejbližší domácí zápas je na programu až 1.listopadu proti Tatranu.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři