Jan Holovka o zápase s Havířovem

neděle 18.10.2009 | Petr Dadej |  Jan Holovka o zápase s Havířovem

 
 
 

BiX si odvezl z Havířova 3 body za vítězství 8:3 a aktuálně je na 4.příčce tabulky. Aktuálně po zápase jsme vyzpovídali trenéra vítězů, Jana Holovku.

8:3 vypadá jednoznačně, byl to opravdu snadný zápas?
Podle mého názoru to byl zcela jednoznačný zápas, sice  začal  z obou stran opatrně, ale hned v úvodu byla vidět převaha našeho mužstva. Je pravda, že jsme sice inkasovali první branku, ale svou poctivou a trpělivou hrou jsme si došli pro toto jednoznačné vítězství.

Na brankách se podílelo osm hráčů BiXu, což nebylo vždy pravidlem - zaměřili jste se na rozložení produktivity např. ve výběru taktiky k zápasu, či v přípravě?
Jsem rád, že už to nebyla pouze první pětka, co střílela branky, ale že se prosadilo víc hráčů. Na tréninku jsme se zaměřili podrobněji na přesilovku a hlavně jsme si nacvičovali údery, což se nám vyplatilo - ze 4 přesilovek jsme vsítili 3 branky a k tomu jsme přidali branku ze super nacvičeného úderu. Jinak jsme se začali zaměřovat na obranu - ze zajištěné obrany se nám také lépe zakončuje.

Je ale pravda, že se úplně nepovedly oslabení - v obou jste inkasovali. Je aktuálně větší důraz kladen na zakončení a přesilovky?
To určitě ne, při trénování přesilovek se snažíme trénovat i obranu v oslabení, bohužel jsme ale dnes dostali 2 branky a to je špatné. Musíme se jednak vyvarovat hloupých faulů, ze kterých jdeme do čtyřech, a pak musíme hrát v oslabení zodpovědněji.

V brance dostal důvěru Adam Hudec, který chytal i proti Vítkovicím. Je to tedy letošní jednička?
Nikomu z golmanů, kteří jsou v mužích, nebylo řečeno, že jsou jedničkou. Postupně chceme dát šanci všem 4 golmanům, aby ukázali co v nich je. Je ale pravda, že Adam jak proti Vítkovicím, tak hlavně dnes zachytal tak, jak by měla chytat jednička týmu, a i proto jsme neinkasovali víc než ty nutné 3 branky. Musím ho za dnešní výkon pochválit. Jsem rád, že máme konečně v týmu vyrovnané brankáře a víme, že jsou všichni schopni zachytat výborně a navíc mezi sebou nebojují, ale naopak se podporují a drží při sobě, což je pro chytání velmi dobře.

Nyní jste o skóre čtvrtí - na jaké pozici byste chtěli přezimovat?
Určitě na té nejlepší, ale na to je ještě moc brzy, musíme jít do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. Se stoprocentním nasazením budeme spokojeni jak se svým výkonem, tak i s pozicí v tabulce.

Děkuji!

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři