BiX po divoké přestřelce porazilo Boleslav

neděle 4.10.2009 | Petr Dadej |  BiX po divoké přestřelce porazilo Boleslav

 
 
 

Florbalová extraliga pokračovala tento víkend dalším kolem, v Ostravě se utkalo BiX s Mladou Boleslaví. Domácí zápas drželi první dvě třetiny pevně v rukou, ale poslední třetina se jim vůbec nepovedla a Boleslav utkání ještě stihla zdramatizovat.

Do branky BiX se poprvé postavil Jakub Mrkva a podle svých slov byl "první třetinu trochu nervózní. Ve druhé to ze mě už ale spadlo a nakonec jsem si i hodně zachytal."
Jako první sice skórovali Středočeši, ale BiX skóre díky Curneyho hattricku otočilo a do šaten se šlo za stavu 3:1. Jiří Curney, který do Ostravy přišel před sezonou z Třince, se dnes zaskvěl celkem dokonce pěti góly. 

Druhá část byla ze strany BiX velmi produktivní. Další hattrick si připsal kapitán Petr Skácel, který diváky potěšil i svým tradičním chladnokrevným zakončením při trestném střílení a z přesilovky se trefil i Michal Trunkát. Ve druhé třetině Ostrava Boleslav jasně přehrála a vytvořila pětigólový náskok, který měl do třetí třetiny přinést na jejich hole klid.

Jenže třetí třetina byla snad vše ostatní, jen ne klidná. Hráči BiX polevili v soustředění a Boleslav stihla snížit až na rozdíl tří branek. Velmi ojedinělým jevem byly tři branky během jednoho oslabení, kterými Boleslav snižovala na 7:10. "Utkání jsme zbytečně zdramatizovali v naší přesilovce, kdy jsme dostali 3 góly", potvrzuje Trunkát. "Musím ale za celý zápas pochválit Jakuba v brance, velmi nás podržel", dodává.
Tříbrankovým rozdílem však utkání i skončilo, ve třetí třetině se dvakrát trefil Radim Polášek, takže BiX si tři body udrželo po výsledky 11:8.

Petr Skácel byl evidentně rozčarovaný z nepovedené druhé poloviny utkání. „Dvě třetiny to byl jednoznačný zápas, ale potom jsme polevili a Boleslavi tam spadlo všechno. Pokud předvedeme takovou laxní polovinu utkání i ve středu, Vítkovice nás potrestají mnohem více.“

"Zápas rozhodla druhá třetina, kdy BiX dávalo góly a my tomu jen přihlíželi", vidí důvod porážky mladoboleslavský Petr Novotný. "V rozhodující části zápasu jsme neproměňovali šance a BiX nám dávalo góly z každého protiútoku."
"Byli jsme o dost lepší než soupeř",
říká jeho spoluhráč a kapitán, Jiří Bouška: "Ale i přesto jsme dokázali prohrát. Příště určitě vyhrajeme, když budeme lepší."

Trenér hostí, Jiří Stožický, viděl utkání více z nadhledu. "Špatný začátek utkání nás v letošní sezoně potkal již třikrát. Proti těžším soupeřům nám nebude stačit hrát pouze třetí třetinu."

"Nicméně, opět jsme dokázali, že máme nejlepší ofenzivu v lize. Ovšem, stejně tak že máme nejhorší obranu", dodává Skácel.

Další zápas hraje BiX v 18.15 na SH Sareza v Ostravě Přívoze proti Vítkovicím. Jste srdečně zváni!

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři