Nečekaná stopka ve čtvrtfinále poháru ČFbU

středa 28.10.2009 | Mar |  Nečekaná stopka ve čtvrtfinále poháru ČFbU

 
 
 

Včerejší prohra ukončila letošní cestu ženského týmu BiXu pohárovou soutěží. Na půdě pražského soupeře, který využil všechny možnosti legislativy a donutil nás cestovat ve všední den do Prahy, jsme nepotvrdili roli favorita a po prohře 2:3 jsme z poháru vypadli.
O naší porážce rozhodly zejména standardní situace. Inkasovali jsme v oslabení, z trestného úderu a při vlastní přesilovce. Na konci všech akcí soupeře je zapsáno příjmení Brenerová. Nutno upřesnit, že první dvě branky nám vstřelila Diana a tu poslední rozhodující Patricie.

Z našeho pohledu jsme v první třetině nevyužili příležitosti, které nám z počátku soupeřky nabídly. Ve druhé části jsme se nechali strhnout k florbalu žákyň ve stylu nahoru-dolů, či kde je míček, tam jsem všichni,  a umožnili jsme soupeřkám se dostat nejen do tempa, ale i do jisté euforické nálady, kterou potom jen vystupňovaly jejich vstřelené branky. Obrovské problémy nám dělalo zastavit vynikající Dianu Brenerovu, která nám pořádně zatopila. V posledním dějství jsme již hru trochu zklidnili, přesto jsme nezvládli situaci při naší vlastní přesilovce, kde jsme z dorážky inkasovali třetí branku. V závěru třetiny jsme měli ještě jednu super šanci na vyrovnání, ale gólmanka hostí nás vychytala a ani power-play  již nic nezměnila na konečném výsledku.

 

Závěrem:

Je škoda, že jsme nepotvrdili dobré výsledky z ligy a nepostoupili do semifinále i kvůli nákladům a strastiplné organizaci dopravy a ne zcela vstřícnému postupu soupeře při výběru termínu. Nepodali jsme nějaký odevzdaný výkon, hráčky bojovaly až do konce, ale spíše jsme propadli z taktiky (beru na sebe). Při vší úctě k soupeři, měli bychom taková utkání vyhrávat a nemůže nás porazit jedna hráčka (nicméně při vzpomínce na Čapkovou z SSK Future…). Při dvou vstřelených brankách se většinou ve florbale nevyhrává a taky nemůže dávat góly jen Romča Polzerová.

Na druhou stranu se můžeme soustředit už jen na ligu. Pokud měla přijít prohra, tak  je lepší ta v poháru.  Fotbalový Real Madrid taky prohrál s třetiligovým Alcorconem.…

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři