Liberec si odváží ze Sarezy všechny body

neděle 1.11.2009 | Mar |  Liberec si odváží ze Sarezy všechny body

 
 
 

Nedělní odpoledne patřilo zápasu FBC BiX Ostrava a FBC Liberec. Utkání těchto účastníků ženské extraligy je vždy napínavé a není v něm nouze o dramatické zvraty. Výjimkou nebyl ani nedělní duel.

První třetina patřila našim hráčkám. Liberec nás sice trochu zaskočil úvodním presingem, ale díky Kateřině Honkýšové v bráně jsme jej bez úhony přečkali. Na druhé straně čelila Chybová v brance Liberce šancím Žůrkové, či Petry Metzové. Brankově se ujala až spolupráce Fleischmannové s Polzerovou ze 7.minuty utkání, když se druhá jmenovaná trefila z téměř nulového úhlu.Utkání dále pokračovalo ve vysokém tempu a úsek mezi  sedmou až patnáctou minutou patřil našim děvčatům. Liberec paradoxně vyrovnal  v době našeho největšího náporu, když se zdálky prosadila nenápadnou střelou Koníčková v 15. minutě první třetiny. Naše odpověď na sebe nedala dlouho čekat. Martina Závodná přihrála Gabce Žůrkové, která ranou do šibenice nedala Chybové prostor k seberealizaci.

Od začátku druhé části šel Liberec velmi důkladně za vyrovnáním. Zpřesnil rozehrávku, přitvrdil v soubojích  a zvýšil tempo. „Odměnu“ Liberci přinesla sedmá minuta, kdy zcela osamocená Koníčková vyrovnávala na 2:2. Na tuto branku hráčky BiXu odpověděly zvýšeným úsilím, korunované střelou Romany Metzové, která po dvou minutách vrátila vedení na naši stranu. Liberec se vrátil ke své hře z úvodu třetiny a místy nás dostával po velký tlak. Když už se zdálo, že tento úsek hry přečkáme bez ztráty kytičky, přišel dvojitý Liberecký zásah v rozmezí necelých 40 vteřin. Nejprve vyrovnala 37:41 Surá a v čase 38:14   poslala do vedení Liberec Němečková . Tyto dva momenty v podstatě rozhodly o osudu utkání. Liberec se dostal na koně, ze kterého jsme jej již nesundali do konce zápasu.
V úvodu třetí části jsme se hnali za vyrovnáním, ale dobře postavená obrana soupeřek nám mnoho nedovolila. Naši otevřenou obranu seveřanky potrestaly ještě dvakrát, čímž odskočily na rozdíl 3 branek. Šest minut před koncem vykřesala pověstnou jiskřičku naděje Jana Solková, která využila chybu v rozehrávce hostí. V závěru třetiny jsme měli ještě výhodu přesilové hry, ale nedokázali jsme se v ní prosadit.

 

Komentář trenéra domácích:

„Jako vždy to bylo zajímavé a napínavé utkání. V úvodní části jsme měli navrch my, ale od druhé třetiny ze začala hra Liberce zlepšovat a v momentě, kdy se dostal do vedení, už utkání ovládal. Neříkám to zrovna rád, ale musím uznat, že dnes byly hostující hráčky od poloviny zápasu lepším týmem. Ve hře nás opět držela Katka Honkýšová, která i přes šest inkasovaných branek podala dobrý výkon. V polovině soutěže jsme na třetí pozici, což se nám před začátkem ani nezdálo. Jednoznačným cílem pro letošní sezónu stále zůstává umístění do pátého místa  a vyhnutí se barážovým utkáním.“

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři