Petr Skácel: Myslím si, že nastala doba, kdy budeme pomaličku srovnávat krok se severskými týmy

středa 11.11.2009 | Petr Dadej |  Petr Skácel: Myslím si, že nastala doba, kdy budeme pomaličku srovnávat krok se severskými týmy

 
 
 

V Brně se hrálo Euro Floorball Tour, ve kterém naši hráči zvítězili nad Švýcary, prohráli však s Finy i se Švédy a skončili tak třetí. BiX zastupoval kapitán Petr Skácel.

foto : Martin Neužil

Je za námi "malé MS", které proběhlo v Brně. Vyhráli Švédové - zaslouženě?
Švédům chybělo několik opor, ale i tak vyhráli, takže asi zaslouženě. Nicméně si myslím , že herně si to zasloužili vyhrát Finové, nehrají tak čitelně v útoku jako Švédové, improvizují a vždy udělají něco navíc a něco jinak. Jejich hra se mi zdála lepší a pestřejší než ta švédská.

Náš tým si brousil zuby na Švýcary a na jeden ze severských celků. Proč to proti Skandinávcům nevyšlo?
Švédové měli zápas pod kontrolou, mimo vypuštěnou první třetinu. Nás srazily do kolen dva góly ze zbytečných vyloučení, a to Švédové s přehledem trestají. Finové nám udělili lekci z produktivity a myslím, že na vítězství se moc nenadřeli.

V čem jsme naopak vynikali nad Švýcary?
Švýcaři spolehají na bratry Hofbauerovy, jejich hra není kreativní a hrají jako strojové mašiny, buď osobku nebo pořád stejnou rozehrávku apod. Nemají tam nějak extra super hráče a myslím si, že nastala doba, kdy budeme Švýcary běžně porážet a pomaličku srovnávat krok se severskými týmy.

Nyní ke Tvé osobě - jak hodnotíš turnaj ze svého pohledu, zahrál sis dostatečně?
Turnaj mě nezastihl v nějaké extra formě. Nemyslím si, že jsem zahrál něco navíc, spíše jsem se zaměřil na defenzívu a těšit mě může, že naše pětka neobdržela žádnou branku za celý turnaj, ale na druhou stranu jsme ani žádnou nedali. Postupem času mě mrzí, že jsem nehrál v nejofenzivnějších částech zápasu se Švýcary a Finy - tj. poslední třetiny, kde se hrálo nahoru -dolů, což mi nejvíce vyhovuje. Šanci ukázat se jsem dostal a nyní je na trenérech, jak to zhodnotí a zda budu nominovaný na další reprezentační akci.

Nakonec - na čem musíš hlavně zapracovat, abys byl nominován i příště?
když bych to srovnal, tak nasazení, tempo a rychlost v reprezentačním tréninku se bohužel nedá srovnat s nasazením snad ani semifinále naší extraligy. Přesun na mezinárodní scenu je tudíž o to složitější, protože u nás máte na zpracování a rozmyšlení se, co s míčkem, asi tak 5 vteřin, na meziárodní scéně však budete rádi za vteřinu nebo dvě. Takže pracovat se musí určitě na všem.

Petře, díky a přejeme samozřejmě další nominaci!

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři