Pohár ČFbU : BiX je v semifinále!

pátek 13.11.2009 | Petr Dadej |  Pohár ČFbU : BiX je v semifinále!

 
 
 

"Chtěl bych poděkovat celému týmu za nasazení, kromě úvodu první třetiny jsme hráli nad své možnosti." - to jsou slova kapitána Petra Skácela, který měl důvod se po skončení zápasu usmívat. BiX zvítězil 3:1 a je v semifinále poháru ČFbU.

FBC BiX Ostrava - 1.SC WOOW Vítkovice 3:1 (0:1,1:0,2:0)
branky: 20:34 Radim Polášek (Petr Skácel), 41:37 Petr Skácel (Jiří Curney), 45:12 Michal Trunkát (Jiří Curney) - 19:32 Jan Jelínek (Karel Ťopek)

rozhodčí: Libor Ludvík a Kamil Sobotka
diváci: 132
střely: 23:30 (8:8, 8:13, 7:9)

Hráči BiXu byli na zápas hodně nažhaveni a bylo to vidět od první minuty. Několik střel ale Ciompa pochytal a Vítkovice poté pomalu získávali svou herní pohodu a na konci první třetiny byli lepším týmem právě oni. Svůj tlak korunovali brankou v poslední minutě, kdy skóroval Jelínek.
Branka do šatny však BiX nesrazila, naopak – start druhé třetiny měli hráči BiX impozantní, po Trunkátově šanci srovnával Polášek. Tým domácích podržel brankář Hudec, a to především ve druhé polovině třetiny, kdy Vítkovice opět získávali více ze hry.
Třetina ale skončila 1:1 a před poslední částí bylo vše otevřeno. A i do této části vlétli hráči BiX mnohem lépe. Prosadil se kapitán Petr Skácel a v hale to vřelo. V oslabení Vítkovic se potvrdilo nedáš – dostaneš, a to když Tokoš nepřekonal Hudce, tak třetí branku FBC vstřelil Trunkát. Do konce utkání už BiX bránil za každou cenu a dovedl utkání do vítězného konce.

„Byli jsme důslední v obraně a na šance to byl celkem vyrovnaný zápas“, říká Robin Žydel. „Vyhrál důraznější a bojovnější tým. Rozhodlo nasazení.“

S tím souhlasí i kapitán Skácel : "Byli jsme jasně lepší v nasazení, v důrazu a za každou cenu jsme je chtěli porazit. Víme, že jsou asi měsíc z formy."

"Proti Vítkovicím je 100% málo a my jsme dnes dokázali, že když chceme, tak dokážeme hrát na 200%", komentuje zápas Radim Polášek"Každý souboj vypadal tak, jak měl a sami sobě jsme si dokázali, že když chceme, tak můžeme porazit každého."

Semifinále se teprve bude losovat, BiX na svého soupeře tak zatím ještě čeká.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři