BiX konečně bodoval naplno!

neděle 29.11.2009 | Petr Dadej |  BiX konečně bodoval naplno!

 
 
 
FBC BiX Ostrava - TJ VHS Znojmo 7:5 (2:1,2:4,3:0)
branky (asistence): 02:24 Robin Žydel (Dominik Hanic), 09:22 Pavel Machala (Jiří Curney), 27:01 Radim Polášek (Petr Skácel), 37:48 Jiří Curney (Radim Polášek), 41:41 Jiří Curney (Dominik Hanic), 42:09 Jan Daniš (Radim Polášek), 49:53 Radim Polášek (Petr Skácel) - 11:34 Ondřej Vrána (Josef Žižka), 24:15 Petr Sláma, 31:27 Jakub Martinek (Petr Sláma), 34:18 PavelPalát (Petr Sláma), 39:55 Vít Bárta (Martin Peš)

diváci : 120
rozhodčí : Marek Nováček a Ondřej Vašíček
střely : 20:28

Tým před zápasem převzal jako hlavní trenér Rolf Franke a zopakoval tak podobnou rošádu z před tří let, kdy BiX nakonec skončil v Extralize třetí.

BiX Ostrava se v dnešním domácím zápase postavil Znojmu, které bylo dosud v tabulce poslední s nulovým počtem bodů. BiXu se v posledních zápasech nedařilo, dnes však byl jasným favoritem a v zápase to zprvu dokazoval. Vstup vyšel Ostravským dobře a do poloviny třetiny vedli díky Žydelovi a Machalovi už 2:0.

Znojmo ale předvedlo zlepšenou formu a po snížení ještě v první třetině, ovládlo třetinu druhou. BiX ztratil vedení a co víc - musel dotahovat.  Znojmo už v posledním zápase s Chodovem předvedlo slušný výkon a tímto obratem ho dokázalo. Vidět byl hlavně Sláma, který zaznamenal 3 kanadské body.

"Zápas jsme mohli vyhrát snadněji, kdybychom se vyvarovali našich chyb", sypal si popel i na svou hlavu Robin Žydel. "Je dobré, že jsme po dlouhé době konečně vyhráli, jsou to důležité body a doufám, že se tímto vítězstvím zvedneme."

Před třetí třetinou byl stav 4:5 a nevypadalo to na snadný závěr. Poslední třetinu ale Ostraváci ovládli ze samého začátku, kdy dvěma rychlými góly strhli vedení zpět na svou stranu - především únik Poláška s Danišem se povedl a Ostrava zase vedla 6:5. Přes okamžitý timeout Znojma BiX už vedení udržel, závěrečnou branku vstřelil opět Polášek, který zaznamenal v dnešním zápase celkem 4 body.

Sám střelec po utkání uvedl : "Po dlouhé době jsme potřebovali naplno bodovat, to se nám povedlo, ale naprosto nemůžeme být spokojeni s předvedenou hrou a jen doufám, že naše trápení a mizérie brzo skončí. Přesto děkuji divákům, kteří dorazili, i když je občas musely bolet oči."

Hostující Josef Žižka žehral na nevyužité přesilovky : "Nevyužili jsme přesilovky, a když jsme vedli, chtěli jsme soupeři rychle útéct ve výsledku."

Jan Daniš uzavřel utkání komentováním:  "Utkání jsme si sami zkomplikovali zbytečnými chybami. Vyhráli jsme díky bojovnosti a troše štěstí. Snad se touto výhrou odrazíme k lepším výkonům a k utkáním budeme přistupovat nadále zodpovědně."

Další zápas čeká BiX ve čtvrtek od 20:30 proti Tatranu. Na Sareze se bude totiž hrát semifinále poháru ČFbU.
 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři